Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1025
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ciekawość, pierwszy stopień do …...kary nawet 10 lat pozbawienia wolności

Piątek, 30 listopada 2018, 7:58
Aktualizacja: 11:00
Autor: red
Świdnica: Ciekawość, pierwszy stopień do …...kary nawet 10 lat pozbawienia wolności
Fot. KPP Świdnica
Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 4 mężczyznom zatrzymanym przez świdnickich policjantów, którzy pod osłoną nocy weszli do jednego z domów na terenie miasta, w czasie przesłuchania, tłumaczyli się ”że chcieli tylko zobaczyć co jest w środku”.

W nocy z 25 na 26 listopada około godz. 3 oficer dyżurny świdnickiej komendy odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że do jednego z domów na terenie miasta, ma ktoś się włamywać. Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego , Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Świdnicy natychmiast podjęli czynności , by zweryfikować tą informację. Na miejscu policjanci ujawnili uszkodzenia mogące świadczyć o włamaniu do w/w domu. Po wejściu do środka zastali 3 mężczyzn w wieku 29,30 i 33 lata, którzy na ich widok bardzo się zdziwili, a jeden z mężczyzn odrzucił na ziemię trzymane w ręku przedmioty. W trakcie przeszukania budynku funkcjonariusze natrafili na jeszcze jednego mężczyznę, 22-letniego mieszkańca Świdnicy.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu . Mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. 29-latek miał ponad 3 promile, natomiast pozostali blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie przesłuchania mężczyźni tłumaczyli, że „weszli do domu, bo chcieli zobaczyć co jest w środku”. Zebrane materiały dowodowe w tej sprawie pozwoliły na przedstawienie im zarzutów.

Teraz o dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group