Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 799
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Co bym zrobił jako prezydent Świdnicy?"

Wtorek, 14 kwietnia 2015, 14:31
Aktualizacja: 14:35
Autor: red.
Świdnica: "Co bym zrobił jako prezydent Świdnicy?"
Fot. użyczone
We wtorek, 14 kwietnia podsumowano V edycję konkursu literackiego ogłoszonego przez Młodzieżowy Dom Kultury pt. „Co bym zrobił jako prezydent Świdnicy?”. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W sumie do udziału zgłosiło się 30 uczniów.

Każdy z nich miał za zadanie przygotować krótki tekst odnoszący się do tematyki konkursu. Komisja konkursowa oceniała poprawność wypowiedzi z uwzględnieniem estetyki, stylu i gramatyki, wyczucia na problemy społeczne, a także zgodności z zakresem uprawnień prezydenta. Nie wybrano jednego zwycięzcy i postanowiono nagrodzić wszystkich 30 uczestników. Otrzymali oni dyplomy z gratulacjami oraz drobne upominki z rąk zastępcy prezydenta Świdnicy Szymona Chojnowskiego, dyrektora Departamentu Edukacji Tadeusz Niedzielskiego oraz dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury Zbigniewa Cyryla.

- Prace, które wpłynęły na konkurs to zbiór niezwykle cennych porad. Dzieci pisały np. o remoncie OSIR-u, chodników, szkół i ulic, budowie mieszkań komunalnych, ścieżek rowerowych czy organizowaniu imprez masowych. Wiele z tych pomysłów już wprowadzamy w życie, a kolejne będziemy chcieli realizować w przyszłości. Cieszy mnie fakt, ze młodzi mieszkańcy naszego miasta myślą podobnie jak my i chcą zmieniać Świdnicę na lepsze – mówił zastępca prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski.

Celem konkursu było poznanie oczekiwań młodych świdniczan wobec nowo wybranego prezydenta oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży sprawami miasta. Podziękowania i drobne upominki otrzymali także nauczyciele oraz opiekunowie uczestników konkursu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group