Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Co dalej z budżetem obywatelskim?

Środa, 4 października 2017, 17:38
Autor: red
Strzegom: Co dalej z budżetem obywatelskim?
Fot. UM Strzegom
Nie odbędzie się głosowanie na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Strzegom na 2018 rok, zaplanowane na 20–22 października br.

W edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Strzegom na 2018 rok wpłynęło jedynie 7 formularzy zgłoszeniowych projektów zadań (2 zadania duże o łącznej wartości 389 744,75 zł i 5 zadań małych o łącznej wartości 63 668,20 zł). Spośród nich 2 projekty nie spełniły wymogów formalnych i tym samym nie mogły podlegać dalszej ocenie. Spośród 5 pozostałych projektów jeden okazał się nie być zadaniem o charakterze inwestycyjnym, co wykluczyło go z dalszej procedury. W efekcie poddane głosowaniu mogłyby zostać dwa projekty duże i dwa projekty małe o łącznej wartości ok. 420 tys. zł:

II etap remontu i modernizacji podwórka położonego w centrum miasta, miedzy ulicami Boh. Getta, Świdnicką, Krótką, Ogrodową a Rynkiem;

"Ogród tęczą malowany" - modernizacja placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym Publicznego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Strzegomiu;

Mobilne boisko piłkarskie typu panna cage do gry 1 na 1;

Zadaszenie placu zabaw na osiedlu "Domki".

Protokół z weryfikacji złożonych projektów jest dostępny na www.strzegom.pl i www.bip.strzegom.pl w zakładkach "Budżet Obywatelski 2018".

- Kolejne edycje budżetu obywatelskiego spotykały się z niskim zainteresowaniem mieszkańców. Czas przemyśleć, czy i w jakim kształcie utrzymać ten pomysł w przyszłym roku - mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. - Będziemy ten temat rozważać, ponieważ liczymy na wzrost zainteresowania i frekwencji w glosowaniu, dzięki wdrożeniu możliwości głosowania droga elektroniczną. W tym roku jednak, mając na uwadze małą liczbę projektów kwalifikujących się do głosowania, postanowiłem odwołać kolejny etap prac nad budżetem obywatelskim, czyli głosowania nad projektami. Zaproponowane przez mieszkańców projekty, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną, są moim zdaniem bardzo ciekawe, a niektóre wręcz innowacyjne. Ich realizacja bez wątpienia będzie miała pozytywny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Strzegomia oraz poprawę jakości miejskiej przestrzeni publicznej, dlatego w projekcie budżetu na 2018 rok zaproponuję Radzie Miejskiej w Strzegomiu ich realizację - wyjaśnia burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group