Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Co dalej z linią „30”?

Czwartek, 10 października 2013, 7:01
Autor: red.
Region: Co dalej z linią „30”?
Fot. użyczone
Anna Zalewska, lokalna posłanka Prawa i Sprawiedliwości wystosowała interwencję do prezydenta Wałbrzycha w sprawie bezzwłocznego ponownego uruchomienia linii komunikacyjnej nr 30 łączącej Świebodzice z Wałbrzychem na alternatywnej trasie przebiegającej przez Piaskową Górę.

- Z dnia na dzień, od 1 października 2013 roku przestała funkcjonować popularna „30”. Pasażerów ze Świebodzic i Wałbrzycha niespodziewanie pozostawiono samym sobie. Wielu z nich ma obecnie poważne problemy z codziennym dojazdem do pracy, czy szkoły. A wszystko to z powodu braku wydania właściwego zezwolenia na użytkowanie linii przez prezydenta Szełemeja - wyjaśnia parlamentarzystka.

Do niedawna obsługą linii komunikacyjnej nr 30 zajmowało się przedsiębiorstwo „P. T Travelworld”. Dotychczasowe zezwolenie było wydane przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W momencie uzyskania przez Gminę Wałbrzych praw grodzkich kompetencje te ustawowo przejął prezydent Wałbrzycha.

- Ustawa o transporcie drogowym nakłada na prezydenta Szełemeja obowiązek wydania stosownego zezwolenia, bądź jego odmowy, na użytkowanie danej linii komunikacyjnej. W tym przypadku sprawa powinna być dodatkowo skonsultowana z właściwym, ze względu na planowany przebieg linii, starostą powiatowym. Z informacji jakie posiadam wynika jednak, że prezydent takiej konsultacji do tej pory nie przeprowadził pomimo, iż firma przewoźnicza wskazywała, że jest zainteresowana kontynuowaniem przewozu na tej trasie na długo przed początkiem października - mówi Zalewska.

Posłanka PiS zapowiedziała, że o sprawie będzie chciała poinformować także prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Do moich biur poselskich stale zwracają się mieszkańcy Świebodzic i Wałbrzycha, którzy są bardzo zaniepokojeni powstała sytuacją. Ci ludzie mają uzasadnione racje, bo są ofiarami procedury administracyjnej. Niektórzy otwarcie wskazują, że działania prezydenta miasta są w tym przypadku skierowane przeciwko małym, prywatnym przewoźnikom, których miałaby w przyszłości zastąpić większa spółka komunikacyjna
w ramach zwiększenia swojej oferty na trasach podmiejskich. Z tego powodu uważam, że prezes UOKiK powinien zweryfikować tę informację i podjąć w tej sprawie stosowne działania wyjaśniające
- kończy posłanka.

(PiS)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group