Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Co dalej z obwodnicą Świdnicy?

Czwartek, 5 marca 2015, 15:40
Aktualizacja: 15:41
Autor: red.
Świdnica: Co dalej z obwodnicą Świdnicy?
Fot. UM Świdnica
Znane są już wyniki konsultacji publicznych „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023”. Dzięki niezłomności i konsekwencji w działaniu na rzecz zakwalifikowania budowy południowo–zachodniej obwodnicy dla miasta Świdnicy do katalogu inwestycji planowanych na lata 2014–2023, projekt ten będzie w dalszym ciągu rozpatrywany.

Jak czytamy w raporcie z ww. konsultacji „Z uwagi na zapisy Kontraktu Terytorialnego dla województwa dolnośląskiego oraz liczne głosy społeczeństwa, władz samorządów oraz poparcie przedstawicieli Parlamentu RP, inwestycja oraz warianty jej przeprowadzenia będą przedmiotem dalszych analiz Ministerstwa.” Biorąc pod uwagę fakt, iż większość zgłoszonych projektów w ramach konsultacji publicznych w Ministerstwie Infrastruktury została nieuwzględniona, pozwala nam to wierzyć, że podjęte działania zakończą się pomyślnie dla naszego miasta.

Cieszy mnie fakt, że wciąż jesteśmy w grze. Wynik konsultacji pokazuje jak działając razem można osiągnąć wspólny cel. Z mojej strony mogę zapewnić, że na pewno nie spocznę i nadal będę podejmowała wszelkie kroki, aby obwodnica Świdnicy w końcu powstała. - komentuje poseł na Sejm RP Teresa Świło.

Przypomnijmy, że południowo-zachodnie obejście dla Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35 zapewni płynność oraz szereg korzyści ekonomicznych i środowiskowych w całym ciągu drogowym, jak również wpłynie na poprawę bezpieczeństwa komunikacyjnego użytkowników DK 35 oraz samych mieszkańców. Przedmiotowe obejście jest szansą na poprawę jakości obsługi stref ekonomicznych Wałbrzycha, Świebodzic i Świdnicy oraz Żarowa i Dzierżoniowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group