Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1177
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Co z poczekalnią?

Piątek, 18 grudnia 2020, 15:30
Autor: red
Żarów: Co z poczekalnią?
Fot. UM Żarów
Czy godziny otwarcia poczekalni na dworcu PKP ulegną zmianie?

Budynek dworca kolejowego w Żarowie, którym zarządza PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu jest czynny codziennie w godz. 7.00-21.00. Mieszkańcy gminy Żarów, korzystający z usług PKP, dojeżdżają do pracy bądź szkoły również w bardzo wczesnych godzinach porannych.

I często, w związku z zamkniętą poczekalnią na dworcu, zmuszeni są oczekiwać na pociąg marznąc na peronie. Burmistrz Leszek Michalak kilkukrotnie interweniował w tej sprawie u dyrektora PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu Tadeusza Szulca.

- Docierają do nas sygnały mieszkańców, którzy codziennie korzystają z usług PKP, że poczekalnia dworca zamknięta jest nawet do godz. 8.50 rano. Niestety, nie mamy wpływu na zmianę godzin otwarcia i zamknięcia dworca, ponieważ gmina Żarów nie jest właścicielem tego obiektu. Rozumiem jednak argumenty naszych mieszkańców, dlatego ponownie zwróciłem się z prośbą do dyrektora PKP S.A. Tadeusza Szulca, aby przeanalizował całą sytuację i chociaż na ten czas zimowy, otworzył poczekalnię dworca PKP we wcześniejszych godzinach porannych – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budynek dworca PKP jest systematycznie monitorowany również przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Żarowie. PKP, na prośbę władz gminy Żarów, powierzyło czynności otwierania i zamykania dworca firmie, która pełni na obiekcie funkcje ochrony doraźnej. Ponadto, powierzchnia publiczna wraz z toaletą na dworcu w Żarowie jest regularnie sprzątana przez firmę dbającą o utrzymanie czystości. Problemem dla mieszkańców jest jednak zamknięta poczekalnia dworca we wczesnych godzinach porannych.

- W minionym roku, otrzymaliśmy odpowiedź naszej interwencji z PKP, że z uwagi na ograniczone koszty, nie są w stanie zapewnić dozoru dworca całodobowo, a otwarcie dworca o godz. 4.00 rano bez odpowiedniego nadzoru pracownikami spółki oraz ochrony, spowoduje dewastacje i kradzieże w przebudowanym budynku dworca. Obawy właściciela budynku, czyli PKP S.A. są równie zrozumiałe. Ale rozumiem sytuację naszych mieszkańców, dlatego mam nadzieję, że uda się wypracować kompromis i tym razem, nasze interwencje przyniosą oczekiwane rezultaty – dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

Czy godziny otwarcia poczekalni na dworcu PKP ulegną zmianie? Czekamy teraz na odpowiedź dyrektora PKP S.A. Do sprawy powrócimy i poinformujemy Państwa o decyzji właściciela obiektu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group