Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: CodeWeek w Strzegomiu

Czwartek, 31 października 2019, 9:51
Autor: red
Strzegom: CodeWeek w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
CodeWeek, Europejski Tydzień Kodowania, to społeczna inicjatywa, w ramach której państwa europejskie rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

W tym roku akcja trwała w całej Europie, w dniach od 5-20 października. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami: Marzeną Ryż, Moniką Wanecką i Danutą Puchalską włączyli się w tę inicjatywę.

10 października w PSP nr 2 w Strzegomiu odbywało się zgłoszone wydarzenie w ramach CodeWeek. We wszystkich klasach - od 2 do 8 - odbyły się lekcje informatyki i matematyki związane z programowaniem. W klasach 2-4 dotyczyły podstaw programowania. Uczniowie klas 5-8 w czasie lekcji informatyki tworzyli grę w pytania i odpowiedzi, dotyczącą stolic Europy, przy użyciu oprogramowania Scratch. Na lekcjach matematyki uczniowie uczyli się o metodach zapisu informacji, o algorytmach oraz kodowaniu instrukcji.

Dzięki całej inicjatywie uczniowie PSP2 w Strzegomiu ćwiczyli logiczne myślenie, koncentrację uwagi, umiejętności matematyczne. Uczyli się, jak współpracować i rozwiązywać złożone problemy, co ponadto wpłynęło na doskonalenie ich kompetencji społecznych, rozwijanie ich kompetencji cyfrowych oraz na ich kreatywność.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group