Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Codzienne wyjazdy

Poniedziałek, 21 października 2019, 11:20
Aktualizacja: 14:23
Autor: red
Świdnica: Codzienne wyjazdy
Fot. Straż Miejska Świdnica
W minionym tygodniu świdnicka Straż Miejska zrealizowała 125 interwencji.

12.10.2019r. godz. 1310 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy napłynęło telefoniczne zgłoszenie, że na terenie parku Sikorskiego, przy placu zabaw przewróciło się drzewo. Skierowany w to miejsce patrol stwierdził, że ułamał się duży konar drzewa i opiera się on na sąsiednim drzewie. W związku z realnym zagrożeniem dla poruszających się w tym miejscu dzieci i dorosłych strażnicy zabezpieczyli taśmą miejsce, oraz powiadomili zarządcę terenu. Następna kontrola tego miejsca wykazała, że zarządca wywiązał się ze swoich obowiązków i usunął zagrożenie.

13.10.2019r. W dniu wyborów do sejmu i senatu funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy nie tylko brali czynny udział w zabezpieczaniu sprawnego przebiegu głosowania. Służyli również pomocą przy przewożeniu osób niepełnosprawnych, mających problem z poruszaniem się do lokali wyborczych, by mogli oni oddać swój głos.

16.10.2019r. godz. 2037 dyżurny odebrał zgłoszenie od zdenerwowanej mieszkanki ul. Westerplatte. Kobieta twierdziła, iż od kilku dni pies sąsiadów ciągle wyje i szczeka zakłócając jej spokój, a sąsiedzi na zwracane uwagi nie reagują. Przybyły na miejsce patrol potwierdził uciążliwość psa sąsiadów. Interwencja strażników zakończyła się mandatem dla właściciela psa i zobligowaniem go do poczynienia niezbędnych kroków by taka sytuacja nie miała więcej miejsca.

31.10.2019r. godz. 1218 do dyżurnego wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o tym, że na ławce przed domem handlowym na pl. Grunwaldzkim leży nietrzeźwy mężczyzna o nieprzyjemnym zapachu. Skierowany w to miejsce patrol stwierdził, że znany im bezdomny mężczyzna znajduje się w stanie zatrucia alkoholowego, po spożyciu najprawdopodobniej denaturatu. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, którego załoga potwierdziła diagnozę strażników i zabrała bezdomnego do szpitala na odtrucie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group