Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Come Together w świdnickim "mechaniku"

Środa, 14 września 2016, 14:19
Aktualizacja: 14:22
Autor: red
Świdnica: Come Together w świdnickim "mechaniku"
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Zespół Szkół Mechanicznych, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy oraz Fundacja V4Sport uczestniczą w europejskim projekcie sportowym Come Together.

Come Together to projekt mający na celu podniesienie i zachęcenie do aktywności fizycznej młodych Europejczyków w wieku 16 - 18 lat.

Projekt jest innowacyjny, gdyż stosuje metodologię opartą na koncepcji powolnych ćwiczeń oraz stworzenie konkretnego testu pozwalającego określić prędkość oraz prawidłowy sposób ćwiczeń mających wpływ na zdrowie młodych ludzi. Świdnica będzie jedynym miastem w Polsce i jednym z 6 w Europie, w którym będzie realizowany projekt. Realizacja projektu rozpocznie się we wrześniu 2016 podczas Europejskiego Tygodnia Ruchu. Projekt podzielony jest na dwa etapy.

Pierwszym z nich jest przeprowadzenie testów z wykorzystaniem pulsometru, który pozwoli określić prędkość szybkiego chodu - powolnego biegu. Będziemy w stanie określić, z jaką prędkością (kontrolując puls) jesteśmy w stanie pokonać odcinek 1 km i ile kilometrów pokonamy w czasie jednej godziny. Ten test pozwoli na podzielenie uczniów na grupy. Finał projektu to wielki bieg "Come together", który odbędzie się dnia 20 września 2016, o godzinie 12 00 nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy. Wezmą w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych oraz zaproszeni goście.

Patronat honorowy nad imprezą objęła Prezydent Beata Moskal -Słaniewska oraz Starosta Piotr Fedorowicz. Zapraszamy do śledzenia naszych przygotowań na funpagu Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy. Liczymy na Państwa obecność 20 września o godz. 12 00 nad Zalewem Witoszówka oraz gorąco zachęcamy do kibicowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group