Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 690
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Ćwiczyli na basenie

Środa, 14 lipca 2021, 7:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: red
Witoszów Dolny: Ćwiczyli na basenie
Fot. Gmina Świdnica
W poniedziałek, 12 lipca Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Świdnica oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Wodnego wzięli udział w akcji ratunkowej, polegającej na podejmowaniu poszkodowanych z wody, w niekomfortowych warunkach, w strojach bojowych – co dodatkowo nie ułatwiało im pracy.

Wszystko za sprawą ćwiczeń z ratownictwa wodnego przeprowadzonych w Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym.

Głównym celem i założeniem ćwiczeń było niesienie pomocy osobom tonącym na powierzchni wód stałych, dotarcie do osoby poszkodowanej, ewakuowanie na brzeg z jednoczesnym udzieleniem kwalifikowanej pierwszej pomocy przy użyciu specjalistycznego sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowych, a także przekazanie poszkodowanych zespołom państwowego ratownictwa medycznego.

Ćwiczenia przewidywały także przeanalizowanie najgorszego wariantu dla strażaków tj. poszukiwanie oraz ratowanie osób znajdujących się pod powierzchnią wody.

Jednocześnie apelujemy o zachowanie ostrożności osób przebywających nad wodą, korzystanie tylko ze strzeżonych kąpielisk, nie wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu oraz o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie pobytu dzieci w wodzie - przestrzegali prowadzący szkolenie dh Piotr Herba oraz abp. Paweł Szydłowski z Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego KPP SP w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group