Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Czarna Książka Kolorów

Wtorek, 19 lutego 2013, 1:27
Aktualizacja: 1:28
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Czarna Książka Kolorów
Fot. użyczone
Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zgłosiła się do „odwróconego” konkursu dla bibliotek. Uczestnicy konkursu najpierw otrzymali nagrodę – książkę, potem wykonali zadanie konkursowe. „Czarna książka kolorów” to książka bardzo nietypowa i wyjątkowa. Menena Cottin – autorka opisuje przyjaźń dwóch chłopców, z których jeden, Tomek jest niewidomy.

Zajęcia z dziećmi i „Czarną książką kolorów” odbyły się w czytelni Biblioteki Publicznej 22 stycznia. A co się działo i jak przebiegały, opowie nam o tym bajka, która powstała w wyniku zajęć.

Dawno, dawno temu, kiedy ketchup był jeszcze zielonym pomidorkiem, a przez Jaworzynę przejeżdżały buchające parą parowozy, historia nasza ubrała swoją ulubioną parę trampek i rozpoczęła przygodę. Wtedy to w porcelanowej krainie filiżanką i spodkiem słynącej, gdzie szalała zła Wiedźma Grypa, niewielkiej grupie śmiałków udało się przybyć do Biblioteki na wezwanie Wielkiego Bibliotekarza i odkryć magię Czarnej Książki Kolorów, by zostać przyjacielem Tomka.
W zasadzie nie byłoby w tym nic egzotycznego…Bo ludzie często się spotykają i to nie tylko w galeriach handlowych, ale także w bibliotekach, nawet tych małych i często, bardzo często a nawet bardzo, bardzo, bardzo często rozmawiają o książkach.
Niezwykła Czarna Książka w której posiadanie wszedł Wieki Bibliotekarz, mimo braku kolorów, przyciągała każdego do swoich magicznych stron. Ponieważ skrywała w sobie magię. I to nie taką zwykłą, gdzie wystarczy powiedzieć „Czary mary, hokus-pokus” czy „Abra-Kadabra” ale najprawdziwszą magię, która potrafi zmienić świat. Ta magia sprawiała, że książka mimo braku kolorów była wypełniona paletą barw. Czarną Książkę mogli czytać widomi i niewidzący, a kolory miały smak, kształt i zapach. Takiej książki nie widział nigdy wcześniej żaden czytelnik, bibliotekarz a nawet mol książkowy, mieszkający półkę wyżej.
Gdy nasi śmiałkowie odkryli magię Czarnej Książki, ruszyli w świat głosić jej wielkość, mimo gróźb szalejącej Wiedźmy Grypy.
Jeśli chcesz poznać magię Czarnej Książki Kolorów odpowiedz na wezwanie Wielkiego Bibliotekarza i przybądź do biblioteki.

Ps. Każdy z nas może zostać przyjacielem Tomka i stać się Czarodziejem Kolorów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group