Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 759
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: "Czas Honoru" w Świebodzicach i Walimiu

Niedziela, 6 lipca 2014, 12:15
Aktualizacja: 12:27
Autor: www.walim.pl/opr.AS
Region: "Czas Honoru" w Świebodzicach i Walimiu
Fot. www.walim.pl
Przez ostatnie dwa tygodnie na Dolnym Śląsku powstawały zdjęcia do serialu „Czas honoru”. To już siódmy sezon serialu, emitowanego przez TVP 2. Najnowsza seria pokazuje losy bohaterów podczas Powstania Warszawskiego. Emisja serialu rozpocznie się we wrześniu.

Ekipa realizacyjna i aktorzy związani z serialem pojawili się w Świebodzicach już 23 czerwca. Zdjęcia kręcono w ruinach byłej fabryki „Silena” przy ulicy Fabrycznej. Ten blisko 3,5 hektarowy fabryczny teren odgrywał rolę zrujnowanej, warszawskiej starówki. Do Świebodzic przyjechała blisko 130-osobowa ekipa. W tym aktorzy – odtwórcy głównych ról: Antoni Pawlicki, Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, a także Magdalena Różdżka, Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, a także Maciej Musiał. Aktorom towarzyszyli statyści, między innymi z Wałbrzycha i okolic, a także grupa profesjonalnych kaskaderów.

30 czerwca ekipa filmowa przeniosła się do Walimia, gdzie w ruinach byłych zakładów włókienniczych kręcono kolejne sceny. Najważniejszym punktem zdjęć były sceny z czołgiem „Pantera” - Panzerkampfwagen V Panther. W ciągu kolejnych dni zdjęciowych na planie pojawiali się kolejni fani serialu, którzy długo czekali na spotkanie ze swoimi ulubionymi aktorami.

***

W Walimiu kręcone były sceny przedstawiające czas po wybuchu Powstania Warszawskiego. To, co ekipa tu nagrywała, było bardzo dramatyczne, emocjonujące, dlatego też kręcone tu sceny były trudne, najbardziej pirotechniczne, batalistyczne i kaskaderskie. Zdjęcia w Walimiu zakończyły się 3 lipca.

Marta Polaczuk - specjalista do spraw PR firmy AKSON STUDIO SP. Z O.O. w Warszawie, realizująca produkcję serialu- powiedziała, że wybranie lokalizacji do nagrywania scen Powstania Warszawskiego nie było łatwe, ale pomogli w tym filmowcy, którzy w zeszłym roku kręcili sceny do filmu "Miasto 44". Tutejsze krajobrazy w postaci ruin i gruzów bez większych problemów pozwoliły na odtworzenie powstańczych dzielnic Warszawy – Starego Miasta, Czerniakowa czy Śródmieścia.

Jak podkreśliła Pani Marta praca na planie filmowym nie należy do łatwych. 10-11 godzinny dzień pracy w trudnych warunkach – chodzenie po ruinach, ciągłe powtarzanie tych samych czynności, jest naprawdę ciężką pracą. Jeden z odcinków premierowo wyemitowany zostanie z okazji 70 rocznicy Powstania Warszawskiego.

Serial oddaje prawdziwy obraz tamtych trudnych czasów, wymagało to pracy wielu osób, odpowiedniej scenografii, kostiumów, kamerzystów potrafiących przetworzyć obraz na taśmę filmową oraz wielu innych ludzi. Emisja serialu w TVP 2 już we wrześniu.

www.walim.pl/opr.AS

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group