Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1219
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Czek dla gminy

Sobota, 4 lipca 2020, 7:02
Autor: red
Gmina Dobromierz: Czek dla gminy
Fot. UG Dobromierz
Podczas czerwcowej sesji Rady, przedstawiciele biura poselskiego sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu Ireneusza Zyski, Katarzyna Fabicka i Marek Olszewski przekazali na ręce wójta Dobromierza Jerzego Ulbina symboliczny czek na kwotę 1 mln 240 tys. zł w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych.

„Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki dla gmin, powiatów i miast, które w skali całego kraju dały ogromną kwotę 6 mld zł. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego stworzył program zwany również inaczej Tarczą dla Samorządów, który powstał w tym szczególnym momencie kiedy gminy, powiaty i miasta borykają się z ogromnymi problemami finansowymi związanymi z COVID-19. Środki przyznane dla Dobromierza w kwocie 1 mln 240 tys. zł mają być przeznaczone na inwestycje najbardziej bliskie społeczności. Mogą to być inwestycje związane ze szkołami, wodociągami, budową dróg czy innymi zadaniami potrzebnymi gminie. Kwota została wyliczona na podstawie algorytmu, który brał pod uwagę ilość mieszkańców w danej gminie do procenta realizowanych przez gminę inwestycji. Kwota ta jest więc uwieńczeniem sukcesu i wielkiej pracy jaką Pan Wójt i Państwo Radni wkładacie w rozwój swojej społeczności. Tym samym chciałabym przekazać ten czek i jednocześnie życzyć Panu Wójtowi dalszej owocnej pracy na rzecz rozwoju Gminy Dobromierz” – powiedziała Katarzyna Fabicka.

Wójt Jerzy Ulbin podziękował za przekazane środki: „Proszę Państwa, tę informację przyjmujemy z wielką radością. Kwota 1 mln 240 tys. zł jest niebagatelna jak na gminę, która ma 5200 mieszkańców. Przeglądałem Fundusz Inwestycji Samorządowych i jest to kwota bardzo duża. Jest ona wynikiem naszych bardzo dużych wydatków inwestycyjnych w roku 2020, które realizujemy. Są to przede wszystkim na ten moment wydatki kanalizacyjne z Regionalnego Programu Operacyjnego ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Te środki, już wstępnie rozmawiałem z radnymi, chcemy przeznaczyć na budowę wodociągu w Pietrzykowie. Została nam ostatnia miejscowość, w której nie mamy wodociągu, a jest rzeczywiście problem. Teraz opady deszczu były wystarczające, ale pod koniec marca, w kwietniu autami strażackimi dowoziliśmy do Pietrzykowa wodę do studni. Mamy na to rejestr, żeby też udowodnić, gdyby pojawił się program. Ten program przeznaczony jest ogólnie na wydatki inwestycyjne i gmina może je dowolnie przeznaczyć i będę Wysokiej Radzie proponował, aby te środki przeznaczyć na wodociąg w Pietrzykowie. Proszę przekazać podziękowania Panu Ministrowi i Posłowi na tym terenie, Panu Premierowi i całemu Rządowi za to, że mamy możliwość zainwestowania tak dużej kwoty w Gminie Dobromierz”.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group