Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Czekamy na zgłoszenia na realizatora programu „W Świdnicy bez próchnicy”

Piątek, 1 czerwca 2018, 13:07
Autor: red
Miasto Świdnica ogłosiło już konkurs na wybór realizatora programu profilaktyki próchnicy zębów w latach 2018 – 2020 pn. „W Świdnicy bez próchnicy”. Oferty mogą składać podmioty medyczne, realizujące świadczenia z zakresu stomatologii.

Ostatnim dniem ich przyjmowania jest środa, 13 czerwca. Szczegóły dotyczące programu, wzór formularza ofertowego, a także regulaminu wyboru realizatora dostępne są na stronie bip Urzędu Miejskiego w Świdnicy w zakładce konkursy ofert.

Przypomnijmy, że na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli program polityki zdrowotnej dla dzieci pod nazwą „W Świdnicy bez próchnicy”. Dzięki wielomiesięcznej pracy Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego, po uzyskaniu pozytywnej opinii wyspecjalizowanej agencji rządowej w dziedzinie zdrowia (Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji), od nowego roku szkolnego wejdzie on w życie we wszystkich szkołach podstawowych.

Świdnicki program obejmie od roku szkolnego 2018-2019 dzieci z grup zerówkowych wszystkich przedszkoli, punktów przedszkolnych i klas 0 oraz klas 1 szkół podstawowych. Łącznie w dwuletnim okresie realizacji będzie to około 1060 dzieci. Grupa ta została wybrana po konsultacji z lekarzami stomatologii, ze względu na kształtowanie nawyków oraz stan uzębienia. Działania informacyjno-edukacyjne będą skierowane do dzieci, ich rodziców/opiekunów prawnych i nauczycieli. Warunkiem uczestnictwa jest miejsce zamieszkania na terenie Świdnicy oraz pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. Wśród działań programu „W Świdnicy bez próchnicy” planuje się kampanię promocyjną, edukacyjną, spotkania z rodzicami, wyposażenie dzieci w akcesoria (kubek, szczoteczka), badania diagnostyczne i lakowanie. Po zakończeniu programu każdy rodzic dziecka otrzyma informacje o stanie jamy ustnej dziecka i jako dowód wykonanego badania - „certyfikat uśmiechu”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group