Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1301
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Czereśniowa do przebudowy

Niedziela, 18 lutego 2024, 9:50
Aktualizacja: 10:51
Autor: red
Świdnica: Czereśniowa do przebudowy
Fot. UM Świdnica
Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przebudowę ulicy Czereśniowej w Świdnicy. Oferta opiewa na kwotę 715 123,85zł. Podpisanie umowy z wykonawcą powinno nastąpić na przełomie lutego i marca br.

Prace będą polegać na zmianie nawierzchni jezdni gruntowej na asfaltową na długości około 160 metrów. Powstaną również nowe obustronne chodniki. W ramach zadania wykonane zostaną przykanaliki kanalizacji deszczowej wraz z montażem wpustów, a także wybudowany będzie kanał technologiczny. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się w terminie 7 miesięcy od dnia podpisania umowy.

- Będzie wygodniej i bezpieczniej. Będzie to już kolejna z kilkunastu zlikwidowanych dróg gruntowych stanowiących dojazd do posesji mieszkalnych na terenie Świdnicy. Wiele udało się zrobić, ale ogromne zaniedbania w tym zakresie spowodowały, że zadania musieliśmy rozłożyć na lata – mówi prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.

Przypomnijmy, że od 2015 roku zrealizowano między innymi przebudowę dróg o nawierzchni gruntowej przy ulicach: Legii Nadwiślańskiej, Letniej, Szczęśliwej, Podmiejskiej, Józefa Longina Sowińskiego, Chłopskiej, Rzemieślniczej, Deszczowej, drogę do klubu seniora przy ul. Rolniczej, a także drogę dojazdową do Szkoły Podstawowej nr 2. Wybudowano również sięgacze ulic: Kątnej i Franciszka Jarzyny, Świętojańskiej, gen. Władysława Sikorskiego, Leśnej i Brata Alberta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group