Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1214
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Czerwone pojemniki

Niedziela, 23 maja 2021, 13:08
Autor: red
Świebodzice: Czerwone pojemniki
Fot. UM Świebodzice
Główny cel projektu Elektryczne Śmieci to umożliwienie mieszkańcom Świebodzic pozbycia się zalegających zużytych sprzętów, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzi.

- Bardzo się cieszę, że w Świebodzicach stanęły 4 czerwone pojemniki. To duże ułatwienie dla wszystkich mieszkańców, którzy coraz bardziej świadomie i rozważnie podchodzą do kwestii selektywnej zbiórki odpadów – również tych elektrycznych. Jestem przekonany, że zaangażowanie w ten projekt, to duży krok Świebodzic w stronę smart city – mówi Paweł Ozga, Burmistrz Miasta Świebodzice.

W akcję zaangażowany jest kierownik wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego Sławomir Sprawka.

Do czerwonych pojemników można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o niewielkich gabarytach - np. drukarki, laptopy, tostery, telefony, tablety czy karty pamięci, a także baterie i akumulatory przenośne. Dodatkowo jest możliwość odbioru elektrycznych śmieci o wymiarach powyżej 50 cm, który jest ustalany indywidualnie pod numerem infolinii 572 102 102 (w tym przypadku opłata za transport wynosi 35 zł bez względu za ilość elektrośmieci). Warto podkreślić, że elektryczne śmieci trafiają do profesjonalnych zakładów przetwarzania.

O ekologii w innowacyjny sposób.
Wartością dodaną projektu jest możliwość korzystania z innowacyjnej platformy edukacyjnej - Szkolne Centrum Recyklingu (www.szkolnecentrumrecyklingu.pl). Znajdziemy tutaj szereg materiałów poświęconych ekologii, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień recyklingu elektrycznych śmieci oraz baterii, stworzonych z myślą o uczniach, nauczycielach i pasjonatach tematu. „Czekają tu bajki edukacyjne, konkursy, gry, quizy, artykuły, wywiady, czy filmiki. Dla nauczycieli przygotowaliśmy gotowe scenariusze lekcji, artykuły naukowe oraz prezentacje multimedialne. Szczególnie polecam zakładkę Laboratorium Pszczół, która z pewnością niejednego zaskoczy. Dzięki SCR zdobywanie wiedzy o ekologii staje się ciekawą przygodą.” – mówi Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Lista lokalizacji pojemników:
1. ul. Św. Ojca Pio początek ulicy po lewej stronie przy segregacji;
2. ul. Sikorskiego 10, koło przystanku autobusowego, przy punkcie do selektywnej zbiórki;
3. ul. Mieszka Starego - naprzeciwko kościoła, w pobliżu numeru 23;
4. ul. Spokojna między numerami 1A i 3F, przy punkcie selektywnej zbiórki odpadów.

Zachęcamy do odwiedzenia stron Partnerów akcji:
MB Recycling – www.mbrecycling.pl
Fundacja Odzyskaj Środowisko – www.odzyskajsrodowisko.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group