Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Cześć bohaterom – świdnickie uroczystości na pl. Grunwaldzkim i w katedrze

Czwartek, 11 listopada 2010, 12:34
Aktualizacja: 16:40
Autor: KO
Świdnica: Cześć bohaterom – świdnickie uroczystości na pl. Grunwaldzkim i w katedrze
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wiele osób dziś uczestniczyło w manifestacji pod pomnikiem na pl. Grunwaldzkim w Świdnicy (więcej niż w ciepłe dni podczas majowych czy sierpniowych uroczystości, co oznacza jedno: zbliżają się wybory). Były poczty sztandarowe, przemówienia okolicznościowe, śpiew i recytacja.

Świętujemy dziś dziewięćdziesiątą drugą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach rozbiorów.

- Dzisiaj przypominamy sobie tę historię w roku wyjątkowym, w roku szczególnym – mówił prezydent Wojciech Murdzek.- Ta wolność to ogromna odpowiedzialność. Dwadzieścia lat temu jedną z takich lekcji były wolne wybory do samorządu.

Porucznik Czesław Łyżwa, członek Zarządu Krajowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów, dokonał dekoracji pocztu sztandarowego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

– W imieniu zarządu głównego dekoruję ten sztandar Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich za osiągnięcia towarzystwa w utrwalaniu pamięci kresowej narodu Polskiego – obwieścił gromkim głosem porucznik Łyżwa.

Uroczystość na pl. Grunwaldzkim trwała ponad godzinę. Zebrani słuchali chóru miejskiego Cantilena i młodych recytatorów. Następnie wraz z orkiestrą przeszli do katedry, tu mszę św. za Ojczyznę sprawował biskup Ignacy Dec.

- Po uroczystości pod pomnikiem przybyliśmy tutaj, żeby się modlić za bohaterów – mówił ordynariusz diecezji świdnickiej. – Prosić Boga o dobre dziś i jutro dla naszej Ojczyzny.

Programy uroczystości:
* w Świdnicy,
* w Strzegomiu,
* w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group