Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Dolny Śląsk: Członkowie grupy zajmującej się handlem ludźmi zatrzymani!

Piątek, 22 marca 2013, 11:08
Aktualizacja: 19:30
Autor: red.
Świdnica/Dolny Śląsk: Członkowie grupy zajmującej się handlem ludźmi zatrzymani!
Fot. archiwum
Policjanci Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej (w tym trzech mieszkańców Świdnicy) trudniącej się handlem ludźmi i wyłudzeniem na terenie Wielkiej Brytanii nienależnych świadczeń socjalnych. Decyzją sądu organizatorzy procederu zostali na 3 miesiące tymczasowo aresztowani. Sprawcom grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili funkcjonariusze członkowie grupy wyszukiwali na terenie województwa dolnośląskiego osoby w trudnej sytuacji materialnej, proponując im prace na terenie Wielkiej Brytanii. Następnie wprowadzali je w błąd, co do faktycznej możliwości zatrudnienia zagranicą. Osoby te wyjeżdżały do Wielkiej Brytanii i kierowane przez sprawców udawały się do nie znanych im urzędów. Nieznajomość języka uniemożliwiała im zrozumienie sytuacji. Po wykonaniu szeregu czynności, których celu nie byli świadomi, zostali poinformowani przez grupę przestępczą o chwilowym braku możliwości zatrudnienia. W tym stanie rzeczy osoby wracały do kraju. Faktycznie jednak sprawcy uzyskiwali na te osoby świadczenia socjalne znacznej wysokości, o których nie wiedzieli sami zainteresowani.

Podczas wspólnej akcji policjantów Centralnego Biura Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymanych zostało pięć osób. Działania zostały przeprowadzone na terenie województw wielkopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Wśród zatrzymanych jest dwóch organizatorów przestępczego procederu – mężczyźni wieku 35 i 51 lat. Decyzją sądu już zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.

Obecnie policjanci Centralnego Biura Śledczego prowadzą w tej sprawie śledztwo pod nadzorem prokuratury.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group