Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Cztery miliony dla Świebodzic

Piątek, 18 lutego 2022, 17:30
Autor: red
Świebodzice: Cztery miliony dla Świebodzic
Fot. UM Świebodzice
16 lutego, ogłoszona została lista zadań zatwierdzonych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru na rok 2022.

Samorządy województwa dolnośląskiego otrzymają 156,3 mln zł, z czego 4 150 000 zł trafi do Gminy Świebodzice na realizację zadania „Budowa małej obwodnicy wraz z niezbędną infrastrukturą w rejonie Osiedla Piastowskiego”. Jest to 50 % kwoty wnioskowanej przez Gminę, szacowana wartość zadania wynosi 8 300 000 zł. Zadanie zakłada poprawienie dostępności komunikacyjnej i bezpieczeństwa użytkowników dróg w naszym mieście. Jest to niemal najwyższe dofinansowanie przyznane dla gminy w naszym regionie.

Budowa małej obwodnicy Osiedla Piastowskiego pozwoli na rozładowanie natężenia ruchu samochodowego, wpłynie na bezpieczeństwo, ale również poprawi jakość życia mieszkańców.

Priorytetem dla władz Gminy Świebodzice jest stały rozwój i realizacja inwestycji ważnych dla wszystkich Mieszkańców, dlatego stale czynione są starania o pozyskanie jak największej liczby środków zewnętrznych, potrzebnych na realizację kluczowych inwestycji.
Serdeczne podziękowania i słowa uznania należą się Sekretarzowi Stanu, Pełnomocnikowi Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii Panu, Ireneuszowi Zysce, za wsparcie tej bardzo ważnej inwestycji, liczymy na dalszą współpracę dla rozwoju Gminy Świebodzice.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group