Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Czujniki zamontowane

Piątek, 28 lutego 2020, 11:30
Aktualizacja: 14:31
Autor: red
Gmina Żarów: Czujniki zamontowane
Fot. UM Żarów
Na terenie Żarowa zainstalowane zostały dwa czujniki służące do pomiaru jakości powietrza. Dzięki tym urządzeniom mieszkańcy będą mogli na bieżąco kontrolować stan powietrza.

Urządzenia, którą służą do monitorowania stanu zanieczyszczenia zostały zamontowane na dwóch budynkach. Pierwszy zainstalowano na budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Zamkowej, a drugi na budynku basenu przy ul. Piastowskiej w Żarowie. Zainstalowanie nowych czujników to jeden z elementów Projektu Ekologicznego, który realizuje gmina Żarów.

Zakup nowych urządzeń pomiarowych wsparły finansowo dwie firmy, które prowadzą działalność na terenie gminy Żarów: Eneris Surowce S.A Oddział we Wrocławiu oraz Zakład Usług Technicznych Sp. z o.o. Stronie Śląskie.

– W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, na terenie naszego miasta zainstalowane zostały czujniki antysmogowe, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i technologii, monitorują jakość powietrza. Dzięki zamontowanym czujnikom mieszkańcy mogą na bieżąco otrzymywać informację o stanie powietrza w naszej okolicy. Ma to ogromne znaczenie dla zdrowia, szczególnie, gdy planuje się spacer z dzieckiem lub trening sportowy w terenie. Zanieczyszczenie pyłami jest przyczyną wielu groźnych dla zdrowia i życia schorzeń, dlatego wszyscy powinni mieć możliwość bieżącego sprawdzania jakości powietrza w swoim najbliższym otoczeniu. Dzięki temu możemy zadbać o swoje zdrowie, tak planując codzienne aktywności, aby nie narażać siebie i swoich bliskich na dłuższe przebywanie na zewnątrz, jeśli stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu jest wysokie. Dziękujemy zarządom firm Eneris Surowce S.A. oraz Zakład Usług Technicznych za przekazanie darowizny na zakup czujników – mówi Przemysław Sikora zastępca burmistrza.

Czujniki AIR-FOX firmy Foxytech Sp. z o.o. to czujniki do pomiarów stężenia pyłu zawieszonego w powietrzu PM 2.5, PM 10 i PM 1.0. Jeden taki czujnik od kilku miesięcy funkcjonuje w naszym mieście, został zakupiony przez Stowarzyszenie „Zielony Żarów”. Stan jakości powietrza monitorują teraz trzy czujniki antysmogowe.

Wyniki pomiarów są dostępne w aplikacji mobilnej AIRFOX (aplikacja bezpłatna), ponadto na naszej stronie internetowej udostępniony został widget z informacjami na temat stanu powietrza https://nowa.um.zarow.pl/ochrona-srodowiska-wiadomosci/n,94944,widzet.html

Wyniki pomiaru można śledzić również na stronie http://air-fox.pl/maps

Pamiętajmy! Bezpieczny poziom pyłów zawieszonych możemy osiągnąć m.in. poprzez zdecydowane ograniczenie stosowania paliw stałych. Zadbajmy o powietrze w naszej gminie, o życie i zdrowie nasze, naszych bliskich oraz otoczenia, a z czasem zauważymy na naszych czujnikach znaczną poprawę jego jakości.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group