Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 863
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Czwórka w Pacanowie

Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 7:26
Autor: red
Strzegom: Czwórka w Pacanowie
Fot. UM Strzegom
Kultywowanie tradycji związanych z patronem jest ważnym obszarem działalności PSP nr 4 w Strzegomiu.

Corocznie od 2004 roku, czyli od daty nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego, wyrusza szkolna wycieczka do Pacanowa w celu uczestnictwa w Międzynarodowym Festiwalu Kultury dziecięcej oraz w Zjazdach Kornelowców.

W tym roku w dniach 2-3 czerwca wzięliśmy udział w 16. Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów – Hiszpania. Organizatorzy Festiwalu przygotowali dla dzieci wiele atrakcji: gigantyczny tort na 85. Urodziny Koziołka Matołka, koncert Grzegorza Wilka, warsztaty twórcze, pokazy tańca hiszpańskiego, teatr hiszpański. W Pacanowie hucznie świętowano Dzień Dziecka a życzenia najmłodszym złożyła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, która także czytała dzieciom Przygody Koziołka Matołka. Galę finałową otworzył tradycyjny Bajkowy Korowód, w którym wzięły udział reprezentacje szkół, klubów, domów kultury, stowarzyszeń, kół zainteresowań, świetlic. Prowadzący imprezę – Conrado Moreno – przedstawił koloryt swojej ojczyzny i uczył nas podstaw języka hiszpańskiego. Na scenie nie zabrakło także dziecięcych artystów.

Wszyscy bawili się fantastycznie. Bogaty i pełen emocji wyjazd do Pacanowa szybko się skończył i czekamy z niecierpliwością na kolejny za rok.

Wycieczkę dofinansowali: Gmina Strzegom, Gmina Pacanów oraz Rada Rodziców PSP nr 4 w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group