Wtorek, 9 września
Imieniny: Jacka, Piotra
Czytających: 1441
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Czytali poezję Kochanowskiego

Poniedziałek, 8 września 2025, 11:13
Aktualizacja: Wtorek, 9 września 2025, 13:14
Autor: UM Jaworzyna Śląska
Jaworzyna Śląska: Czytali poezję Kochanowskiego
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Utwory Jana Kochanowskiego były lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania. W akcję tradycyjnie włączyła się Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej.

Wspólne czytanie poezji Kochanowskiego odbyło się we wtorek, 9 września. Wzięli w nim udział burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, dyrektor szkoły Krzysztof Sołtys, wicedyrektor Joanna Bartczak oraz uczniowie. Organizatorem była nauczycielka języka polskiego Ewa Grobelna.

- Za nami kolejna 14. już odsłona Narodowego Czytania. Poezja Kochanowskiego, mimo że obfita w archaizmy, niesie treści aktualne również dzisiaj, pobudzające do refleksji. Warto się w nią wczytać. Dziękuję za zaproszenie, ale też przyłączenie się do akcji, organizację wydarzenia, które tu w szkole przybrało piękny poetycki format. Dziękuję za Wasz liczny udział – mówił burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group