Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Dach nad głową” z klocków Lego

Środa, 27 października 2010, 12:19
Aktualizacja: 12:20
Autor: red.
Świdnica: „Dach nad głową” z klocków Lego
Rok temu uczniowie budowali karmniki dla ptaków.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Po raz trzeci jedna ze szkół zaproszonych do akcji „Dach nad głową” odbierze bon o wartości 1000 zł na zakupy w Leroy Merlin, a uczniowie ze zwycięskiej placówki wybiorą się do Wrocławskiego Parku Wodnego. Tym razem akcja społeczna towarzysząca akcji promocyjnej „Święto Majsterkowicza” opierać się będzie na budowaniu z klocków.

Wielkie budowanie zaplanowano na sobotę, 6 listopada, na terenie marketu Leroy Merlin w Świdnicy. W akcji weźmie udział kilkanaście szkół, około pięćdziesięciu uczniów, a także przedstawiciele samorządów i mediów. Szkoły będą reprezentować powiaty: dzierżoniowski, wałbrzyski oraz świdnicki. Czteroosobowe drużyny zostaną podzielone na tury, podczas których będą miały okazję rywalizować z dziećmi z innych placówek.

Zadaniem uczestników będzie zbudowanie domu z przygotowanych klocków Lego. Każdy zespół będzie musiał dokładnie opisać swoje dzieło. Opis będzie uwzględniał trzy produkty z asortymentu marketu Leroy Merlin, które drużyna chciałaby wykorzystać do wybudowania realnego domku. Następnie stworzone przez uczniów prace będą przez tydzień wystawione na terenie marketu, gdzie klienci będą mogli oddawać głosy na najlepsze z nich. To właśnie klienci zadecydują o tym, kto wygra tegoroczne budowanie. - Uczniowie będą walczyć nie tylko o wygraną dla siebie i szkoły, ale także o podarunek dla instytucji charytatywnej, którą wskażą - wyjaśnia Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin w Świdnicy. - To bardzo szczytny cel, który od zawsze jest obecny w akcjach „Dach nad głową”.

„Dach nad głową” w tym roku jest bezpośrednio związany z inną tego typu akcją, czyli „Sobotnim Wolontariatem”. Zwycięska szkoła będzie miała możliwość wskazania podmiotu charytatywnego, na który zostaną przekazane wszystkie klocki, użyte przez dzieci do budowania domów. Ponadto w ramach „Sobotniego Wolontariatu” na rzecz wskazanej organizacji zostaną przeprowadzone drobne prace budowlane i dekoracyjne, które ufunduje i zrealizuje market Leroy Merlin w Świdnicy.

To już trzecia edycja akcji „Dach nad Głową”, którą od Świdnicy przejęły inne hipermarkety w Polsce. Tak jak tegoroczna, tak i poprzednie edycje stały pod znakiem wielkiego budowania. Dwa lata temu uczniowie z trzech powiatów – świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego, przygotowywali budy dla psów z okolicznych schronisk dla zwierząt. W konkursie wzięła udział ponad setka dzieci, podzielonych na dwadzieścia pięć zespołów, które w ramach rywalizacji i chęci zwycięstwa, jednocześnie realizowały szczytną ideę pomocy bezdomnym zwierzętom.

Jury w skład, którego wchodzili klienci, dyrektor hipermarketu – Jacek Burdziełowski oraz przedstawiciele schronisk w Dzierżoniowie i Wałbrzychu, za najlepszą budę uznało tę, przygotowaną przez uczniów z Pastuchowa (gmina Jaworzyna Śląska, powiat świdnicki). Rok temu uczniowie budowali natomiast karmniki dla ptaków.

Patronat honorowy nad tegoroczną akcją objęły samorządy: Urząd Miasta Świdnica, Urząd Gminy w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Urząd Gminy w Marcinowicach. Także tym razem wspierają nas media: Wiadomości Świdnickie, Dzisiaj Świdnica, Doba.pl, Wałbrzych.info, Nowe Wiadomości Wałbrzyskie, Świdniczka.com, Świdnica24.pl, Radio Sudety, Tygodnik Dzierżoniowski, Tygodnik Wałbrzyski, Echo Miasta Świdnica, Gazeta Wrocławska i Panorama Wałbrzyska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group