Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1369
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Dał się oszukać

Poniedziałek, 14 sierpnia 2023, 9:10
Aktualizacja: 13:11
Autor: red
powiat świdnicki: Dał się oszukać
Fot. KPP Świdnica
Oszuści nie odpuszczają i wciąż modyfikują dobrze znaną metodę oszustwa „na BLIK”, w nowej wersji przestępcy podają się za pracowników banku i usiłują skłonić do wygenerowania kodu BLIK. W ten sposób 42–letni mieszkaniec naszego powiatu stracił 3000 złotych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy apelują o rozwagę i ostrzegają przed oszustami, którzy mogą podawać się za fałszywych pracowników banku. W trakcie weekendu do świdnickiej komendy zgłosił się 42-latek który padł ofiarą oszustów.

W piątek 11 sierpnia br. do mężczyzny zadzwoniła kobieta podająca się za pracownika banku, w którym poszkodowany ma założone konto. Oszustka poinformowali, że bank wychwycił próbę wypłaty pieniędzy z konta 42-latka, w związku z czym mężczyzna został połączony z innym pracownikiem banku rzekomo ze strefy bezpieczeństwa. Ten nakazał zalogować się poprzez aplikacje do swojego knota, a następnie jako element zabezpieczenia pieniędzy wygenerować kod BLIK.

Fałszywy pracownik banku tak pokierował dalszą rozmową, że 42-latek nieświadomy oszustwa wygenerował oczekiwany przez rozmówczynię kod BLIK i przekazał go podczas rozmowy. Następnie oszust nakazał zwiększyć limit w koncie, wówczas poszkodowany zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Zakończył rozmowę, ale oszuści zdążyli już dokonać wypłaty w kwocie 3000 złotych przy pomocy kodu BLIK otrzymanego chwilę wcześniej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group