Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 513
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Darmowe soboty – już na stałe

Wtorek, 8 lipca 2014, 11:28
Aktualizacja: 11:32
Autor: red.
Świdnica: Darmowe soboty – już na stałe
Fot. archiwum
– W trakcie ostatniej sesji radni miejscy utrzymali, wprowadzone w ubiegłym roku, zmiany w strefie płatnego parkowania. Bezpłatne soboty oraz dogodne godziny działania strefy – decyzją radnych będą obowiązywały na stałe w naszym mieście. Obie propozycje były inicjatywą przedstawicieli naszego stowarzyszenia – wyznaje Michał Zastawny ze Świdnickiego Stowarzyszenia Kupców, Restauratorów i Przedsiębiorców – Kaduceusz.

- Darmowe parkowanie w soboty to jeden z głównych postulatów, które Stowarzyszenie Kaduceusz zaproponowało w ramach programu zmian w Stresie Płatnego Parkowania (SPP). Pomysł z założenia miał zachęcić mieszkańców Świdnicy i okolic do odwiedzania centrum miasta i robienia zakupów. Inicjatywa wzbudzała początkowo obawy, które jak pokazały dane, okazały się bezpodstawne, a wprowadzone zmiany zaowocowały większą liczbą odwiedzin świdniczan w centrum miasta.

Podobne założenie przyświecało przesunięciu godzin obowiązujących w ramach SPP. Dotychczasowe rozwiązanie – płatny postój w godz. 10.00 - 18.00 skrócono i utrzymano w godz. 9.00 - 17.00. Dodatkowa, darmowa godzina postoju po południu miała sprawić, aby mieszkańcy po pracy mogli bezpłatnie parkować i zrobić szybkie zakupy. Dotyczy to również osób, które przyjeżdżają do centrum w celach kulturalnych (do teatru, biblioteki) czy też na spotkanie. Tak, jak w przypadku darmowych sobót, również to rozwiązanie spotkało się z przychylną reakcją mieszkańców.

Warto przypomnieć, że oba wprowadzone na stałe rozwiązania, to jedynie część proponowanych usprawnień działalności strefy. Obok nich, jako przedsiębiorcy zrzeszeni w ramach Stowarzyszenie Kaduceusz, sugerowaliśmy:
- wyremontowanie podwórek z częściowym przeznaczeniem ich na miejsca postojowe tylko dla mieszkańców centrum,
- zmniejszenie strefy płatnego parkowania,
- rozwój infrastruktury rowerowej, jako alternatywy dla ruchu samochodowego ( projekt ten złożyliśmy również w ramach II odsłony budżetu obywatelskiego).

Jednak z racji złożoności tematu oraz wysokich nakładów finansowych wymagających ich wprowadzenia, prace i rozmowy na temat dalszych zmian nadal trwają. Cieszy nas jednakże fakt, że udało się przekonać władze miasta do współpracy i wprowadzenia zmian, które jak się okazało były trafione i z powodzeniem służą mieszkańcom Świdnicy. Mamy nadzieję na kontynuację współpracy także w innych kwestiach dotyczących naszego miasta.Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej pod adresem kaduceusz.swidnica.pl/, gdzie znajdziecie Państwo informacje o Nas oraz naszej działalności -dodaje Michał Zastawny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group