Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 615
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Darmowy prąd

Poniedziałek, 7 czerwca 2021, 15:10
Aktualizacja: Wtorek, 8 czerwca 2021, 10:11
Autor: red
Świebodzice: Darmowy prąd
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży prądu mieszkańca naszego powiatu. Przypominamy, że nielegalne podłączenie się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.

W piątek 4 czerwca świebodziccy policjanci weryfikując swoje ustalenia trafili do jednego z mieszkań na terenie Świebodzic, gdzie ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym „sprytnym” sposobem 41-letni mieszkaniec naszego powiatu doprowadził prąd do swojego mieszkania. Do zlikwidowania nielegalnych przyłączy zostali wezwani pracownicy firmy dostarczających energię, którzy dokonali również stosownych pomiarów.

Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na sprawcy takiej kradzieży ciąży także obowiązek uiszczenia opłaty za nielegalny pobór energii, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group