Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1233
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Dary z Jaworzyny

Wtorek, 14 grudnia 2021, 11:58
Aktualizacja: 11:59
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Dary z Jaworzyny
Fot. UM Jaworzyna Śląska
90 paczek trafiło do bohaterów Powstania Warszawskiego. Wszystko za sprawą zbiórki prowadzonej przez całą jesień przez stowarzyszenie „Jaworzyńska Pozytywka”. W piątek 10 grudnia członkowie stowarzyszenia udali się do Warszawy, aby przekazać dary.

Paczki przekazano podopiecznym Domu Wsparcia Powstańców Warszawskich. Z zebranych darów oraz środków finansowych udało się przygotować ponad 90 paczek zawierających: soki, napoje, słodkości, koce, art. sanitarne, poduszki, ręczniki, chusteczki, różnego rodzaju gadżety, zakładki do książek wykonane przez dzieci z gminy Jaworzyna Śląska. Przekazano także specjalną przesyłkę od uczniów Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, zawierającą kartki z życzeniami oraz płytę z filmami dla powstańców.

- Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa i reorganizację placówki, nie mogliśmy spotkać się na miejscu z weteranami. Ale udało nam się za to odwiedzić bohaterów Powstania Warszawskiego osobiście! Odwiedziliśmy Zofię Czekalską, ps. „Sosenka” z ugrupowania „Chrobry II”, płk Wiesława Neweckiego, ps. „Kogut”, Stanisława Jana Majewskiego, ps. „Stach” z Batalionu „Zaremba-Pioru”, Janusza Maksymowicza, ps. „Janosz”, strzelca zgrupowania „Sosna”, prezesa Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz majora Waldemara Sielickiego, ps. „Mały”, członka lwowskich „orląt”, ułana 27. Pułku Ułanów A.K w grupie „Kampinos”. Z zaskoczeniem i radością przyjęli podarunki przygotowane przez nas podczas zbiórki publicznej. Najważniejsza dla nich okazała się jednak nasza obecność, odwiedziny i pamięć o nich. Z całego serca dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy zrealizować tę akcję – relacjonują członkowie stowarzyszenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group