Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 691
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dawid na podium

Poniedziałek, 20 maja 2024, 11:11
Aktualizacja: 11:12
Autor: red
Żarów: Dawid na podium
Fot. UM Żarów
Bardzo dobrym wynikiem zakończył się udział Dawida Kamińskiego mieszkańca gminy Żarów na XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Judo Mistrzostwa Polski Kadetów, które odbyły się w dniach 27–28 kwietnia. Dawid po zaciętych walkach zajął 3. miejsce na podium.

Olimpiada Młodzieży w Judo to było wyjątkowe wydarzenie dla młodych zawodników. Najpierw odbyło się oficjalne otwarcie zawodów, następnie odśpiewano Hymn Polski, zawodnicy złożyli ślubowanie, sędziowie przyrzeczenia, odśpiewano również hymn olimpijski oraz odpalono znicz olimpijski.

Dawid Kamiński kwalifikacje do olimpiady wywalczył sobie w marcu tego roku na Pucharze Polski, gdzie zdobył 3 miejsce. Na Olimpiadzie Dawid stoczył bardzo dobre mocne walki, wkładając całe swoje waleczne serce i zajął 3 miejsce. Zabrakło bardzo niewiele, aby zdobyć to najwyższe podium.

- Swojej pasji Dawid poświęca każdą wolną chwilę. Mocno trenuje, łącząc to oczywiście z nauką w szkole. Przy okazji bardzo dziękujemy wychowawczyni Dawida Pani Marzannie Żydek i gronu pedagogicznemu za wyrozumiałość, gdy czasem Dawid musi zwolnić się z lekcji, aby wyjechać na zawody. Dawid nie poddaje się i nadal dąży do zdobywania najwyższych tytułów. Obecnie przygotowuje się do bardzo ważnego wydarzenia, są to Mistrzostwa Europy, które odbędą się już 23 maja w Bielsku-Białej – mówi mama Dawida Katarzyna Kamińska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group