Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siedlimowice: Dbają o swoją wieś

Piątek, 15 maja 2015, 10:45
Aktualizacja: 11:48
Autor: red.
Siedlimowice: Dbają o swoją wieś
Fot. UM Żarów
Uzbrojeni w rękawice, szpady, łopaty i grabie ruszyli sadzić wspólnie lipy. Drzewa zostały posadzone w miejscu zlikwidowanej trzy lata temu Alei Lipowej, która niegdyś była wizytówką tej wsi. Mieszkańcy Siedlimowic razem dbają o swoją miejscowość.

Tutaj każdy dba o swoją posesję, ale gdy trzeba dodatkowych rąk do pracy w czynie społecznym, zawsze są chętni. - Za środki z funduszu sołeckiego zakupiliśmy 15 sztuk lipy drobnolistnej i wspólnie próbowaliśmy odtworzyć lipową aleję. Czy się uda? Będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale mam nadzieję, że miejsce to znów pokryje się zielenią i zmieni na lepsze wizerunek wsi. Składam serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy aktywnie włączyli się w działania na rzecz naszego sołectwa - mówi Beata Śliwa sołtys Siedlimowic.

O swoją wieś zadbali również najmłodsi. Podczas wspólnej akcji, dzieci, które uczestniczą w zajęciach tematycznych w grupie zajęciowej "Euroclub" posadziły wspólnie cztery lipy. Teraz to do ich obowiązków należy pielęgnacja nowych sadzonek lipy.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group