Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Debata młodzieży Gimnazjum nr 1 z władzami gminy Strzegom

Sobota, 21 stycznia 2017, 12:49
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2017, 12:51
Autor: red
Strzegom: Debata młodzieży Gimnazjum nr 1 z władzami gminy Strzegom
Fot. UM Strzegom
Z inicjatywy burmistrza Strzegomia w Gimnazjum nr 1 odbyła się debata młodzieży gimnazjalnej z burmistrzem Zbigniewem Suchytą oraz zastępcą burmistrza Wiesławem Witkowskim.

W spotkaniu wzięli udział także dyrektor Gimnazjum nr 1 Beata Ślipko, nauczycielka WoS-u Jolanta Pitura i pedagog szkolny Małgorzata Zalewska. Hasło przewodnie debaty brzmiało "Aktywna Młodzież - Budujemy społeczeństwo obywatelskie". Moderatorami debaty byli Malwina Siekaniec z klasy IIIb i Jakub Andrzejewski z klasy IId. Samorządy gimnazjum po konsultacjach z klasami i rodzicami przygotowały pytania dotyczące spraw gminy. Pytania dotyczyły m.in. inwestycji przewidzianych na najbliższe lata, remontów ulic, ścieżek rowerowych, budowy mieszkań dla młodych ludzi, budowy żłobka i przedszkola z oddziałami integracyjnymi. Zbigniew Suchyta oraz Wiesław Witkowski odpowiedzieli na wszystkie pytania gimnazjalistów. Młodzież dowiedziała się m.in. że w najbliższym czasie gmina planuje dokończenie kanalizacji wiosek, remontów kolejnych dróg i chodników w Strzegomiu i na wioskach, termomodernizację szkół, wybudowanie nowych ścieżek rowerowych. W 2018 roku zostanie zakończona budowa przyszkolnego basenu krytego "Delfinek", który będzie dostępny dla wszystkich uczniów oraz mieszkańców gminy.

Spotkanie pozwoliło gimnazjalistom na kształtowanie postawy obywatelskiej motywującej do uczestnictwa w życiu społecznym i publicznym, rozbudzenie zainteresowania sprawami społeczności lokalnej oraz samorządu terytorialnego. Dla młodzieży ważne jest to, że władze gminy chcą wysłuchać ich głosu, bo przecież wszystkim zależy na tym, aby wspólnie budować przyszłość naszej małej Ojczyzny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group