Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Debatowali o inwestycjach drogowych

Wtorek, 14 marca 2023, 11:33
Autor: red
Gmina Dobromierz: Debatowali o inwestycjach drogowych
Fot. UG Dobromierz
Za nami 58. sesja Rady Gminy Dobromierz. Podczas obrad, w których uczestniczył starosta Powiatu Świdnickiego Piotr Fedorowicz oraz radny Krystian Ulbin, głównym tematem dyskusji był stan dróg na terenie gminy oraz bieżąca realizacja inwestycji drogowych w tym m.in. przebudowa za ponad 4,5 mln zł drogi w Borowie, planowana kontynuacja budowy chodnika w Roztoce, a także zrealizowana przebudowa drogi Dobromierz–Jugowa czy wymiana nawierzchni drogi i budowa I etapu chodnika w Roztoce.

Wójt Jerzy Ulbin oraz radni sygnalizowali bieżące potrzeby poszczególnych miejscowości i podziękowali za dotychczas zrealizowane inwestycje.

Ponadto w sesji uczestniczyli Wojciech Tarka - komendant gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mł. asp. Patryk Zawora, którzy przedstawili informację o stanie bezpieczeństwa publicznego, przeciwpożarowego i przeciwpowodziowego w Gminie Dobromierz za rok 2022.

W trakcie obrad radni podjęli m.in. uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy, w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu Kłaczyna, obrębu Dobromierz dla części 1A i obrębu Roztoka dla części 1A. Przystąpiono również do Stowarzyszenia Energetyki Obywatelskiej Ziemi Świdnickiej.

Celem powołania stowarzyszenia będzie współpraca samorządów Powiatu Świdnickiego w zakresie kompetencji i struktury organizacyjnej wobec wyzwań związanych ze sprawiedliwą transformacją energetyczną. Podczas obrad uchwalono także gminny program wspierania rodziny na lata 2023-2025 i program osłonowy dla mieszkańców Gminy Dobromierz pn. ,,Korpus Wsparcia Seniora na rok 2023".

Marcowa sesja była doskonałą okazją na podsumowanie mijającej kadencji sołtysów. Wójt Jerzy Ulbin i przewodniczący Rady Piotr Rusek złożyli podziękowania za aktywną współpracę na rzecz lokalnych społeczności wraz z życzeniami dalszego rozwoju w życiu zawodowym i osobistym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group