Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Decyzja zapadła– Jacek Domejko musi odejść

Czwartek, 23 lutego 2012, 17:46
Aktualizacja: Piątek, 24 lutego 2012, 11:43
Autor: JB
Świdnica: Decyzja zapadła– Jacek Domejko musi odejść
Fot. red
Dziś podczas Rady Społecznej świdnickiego ZOZ–u , która odbyła się w Starostwie Powiatowym wydano pozytywną opinię dotyczącą wniosku Zarządu Rady Powiatu.

Wniosek dotyczył wypowiedzenia umowy o pracę wieloletniemu dyrektorowi szpitala Latawiec Jackowi Domejce. Kontrola Starostwa wykryła szereg nieprawidłowości w tym tą najbardziej oburzającą mieszkańców a mianowicie wysokie sumy wypłat na tzw. kontrakcie. Jak powiedział przewodniczący Rady Społecznej Krzysztof Sołtys to był niezwykle trudny czas dla nas wszystkich, ale przede wszystkim dla naszego ZOZ-u. Chciałbym rozmawiać w kontekście tego co było dobre, nie poddawajmy się zbiorowym uczuciom. Musimy przyjąć rację wszystkich stron, musimy spokojnie nad tym przejść ponieważ najważniejszym celem jest uleczenie sytuacji w świdnickim ZOZ-ie.

Szpital i dobro pacjenta są najważniejsze. Chciałbym podziękować za współpracę w tych trudnych czasach dla szpitala i chciałbym przeprosić tych, których założeń nie spełniłem. Pragnę zapewnić, że nie mam sobie nic do zarzucenia, musiałem znaleźć jakiś sposób na rozwój szpitala i to uważam za najważniejsze. Mam nadzieję, że świdnicki szpital nie stanie się tak jak chcą panie pielęgniarki ZOL-em ( przyp.red Zakład Opieki Leczniczej), bodaj największym w Polsce-powiedział tuż przed głosowaniem Jacek Domejko obecny na Radzie. Odmówił jednak komentarza i zaraz po zakończeniu wyszedł.

8 osób było za, 1 była przeciwna i 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Jak powiedział jeden z członków Rady Społecznej nieoficjalnie dopiero teraz zacznie się trudny czas dla szpitala. Nas natomiast zastanawia gdzie Powiat był przez tyle lat- wszak proceder przyznawania potężnych prowizji i wysokich wypłat trwał nie od dziś.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group