Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 563
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Decyzja zapadła– Jacek Domejko musi odejść

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 23 lutego 2012, 17:46
Aktualizacja: Piątek, 24 lutego 2012, 11:43
Autor: JB
Fot. red
Dziś podczas Rady Społecznej świdnickiego ZOZ–u , która odbyła się w Starostwie Powiatowym wydano pozytywną opinię dotyczącą wniosku Zarządu Rady Powiatu.

Wniosek dotyczył wypowiedzenia umowy o pracę wieloletniemu dyrektorowi szpitala Latawiec Jackowi Domejce. Kontrola Starostwa wykryła szereg nieprawidłowości w tym tą najbardziej oburzającą mieszkańców a mianowicie wysokie sumy wypłat na tzw. kontrakcie. Jak powiedział przewodniczący Rady Społecznej Krzysztof Sołtys to był niezwykle trudny czas dla nas wszystkich, ale przede wszystkim dla naszego ZOZ-u. Chciałbym rozmawiać w kontekście tego co było dobre, nie poddawajmy się zbiorowym uczuciom. Musimy przyjąć rację wszystkich stron, musimy spokojnie nad tym przejść ponieważ najważniejszym celem jest uleczenie sytuacji w świdnickim ZOZ-ie.

Szpital i dobro pacjenta są najważniejsze. Chciałbym podziękować za współpracę w tych trudnych czasach dla szpitala i chciałbym przeprosić tych, których założeń nie spełniłem. Pragnę zapewnić, że nie mam sobie nic do zarzucenia, musiałem znaleźć jakiś sposób na rozwój szpitala i to uważam za najważniejsze. Mam nadzieję, że świdnicki szpital nie stanie się tak jak chcą panie pielęgniarki ZOL-em ( przyp.red Zakład Opieki Leczniczej), bodaj największym w Polsce-powiedział tuż przed głosowaniem Jacek Domejko obecny na Radzie. Odmówił jednak komentarza i zaraz po zakończeniu wyszedł.

8 osób było za, 1 była przeciwna i 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Jak powiedział jeden z członków Rady Społecznej nieoficjalnie dopiero teraz zacznie się trudny czas dla szpitala. Nas natomiast zastanawia gdzie Powiat był przez tyle lat- wszak proceder przyznawania potężnych prowizji i wysokich wypłat trwał nie od dziś.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~Artur 23-02-2012 18:05
Przez ostatnie latz slyszalem tylko pozytywne wiadomosci dotyczace szpitala komu to przeszkadzalo?
~ 23-02-2012 18:32
jeśli lekarz miał miesięczny kontrakt na kwotę 80 tyć złotych a w rok zarobił 1mln 600 tyś złotych to jak ma być dobrze w służbie zdrowia
~Krzysiek 23-02-2012 19:46
No to teraz PeOwcy rozp...lą świdnicką służbę zdrowia. Domejko jako sprawny menadżer da sobie radę ale chorujący ucierpią. Pielęgniaty też jeszcze za nim popłaczą jak Jaguś z Kurzawą zaczną tam rządzić. Taką cenę płacimy za rządy W(F)orsy, który dla władzy zrobi wszystko. Narzekali na Wawryniewicza to mają mściwą Synowską.
~ 23-02-2012 20:37
no właśnie. CHAMSTWO!! Kto ma czelność zwalniania tak dobrego człowieka?!
~adaś 23-02-2012 21:14
Pan Domejko będzie miał szansę wykazać się na polu biznesowym. Niech założy działalność gospodarczą, zaryzykuje swoim osobistym majątkiem i niech sobie wypłaca 80 tyś miesięcznie.Niech zakupi sprzęt, zatrudni ludzi, wynajmie odpowiednie pomieszczenia. Nareszcie ma szansę. Żaden powiatowy szpital nie będzie Go ograniczał. Myślę że mimo iż w Świdnicy działa wielu prawdziwych przedsiębiorców to chyba żaden z nich nie zarabia miesięcznie takiej kasy. Ohydne, niemoralne i skandaliczne praktyki wprowadzone przez tego pana już dawno powinny zaprowadzić Go na zieloną trawkę. Zawsze może przecież spróbować znowu zostać dyrektorem kliniki w Gdańsku....ale tam też się na Nim szybko poznali.
~pracownica 23-02-2012 21:15
nie widzę tego w jasnych barwach. i racją jest niestety że aby zachęcić bardzo dobrego specjalistę do pracy to przeciez nie zaproponuje mu się tabliczki czekolady. takie mamy czasy mili państwo. a pigułą jak mało to niech sobie dyżury w innych szpitalach wezmą albo przestaną co tydzień nowe tpisy zakładać
~X 23-02-2012 21:46
No Panie Dyrektorze......duży karton, albo worek i do widzenia. Nawet jeśli zrobił Pan "cos" dobrego to ostatnio był Pan bardziej celebrytą, ze swoim usmiechem w każdej gazecie i do tego zimnym draniem dla swoich pracowników ( tych niewybranych ). Nie musi Pan dziękować...to ja Panu dziekuję ,że już Pan sobie idzie wprowadzac swoje wizje, misje itp u naszych wybitnych Świdnickich Kupców :) Bye bye
~piter 23-02-2012 22:19
Krzysiek co ty wiesz o zabijaniu? Dobrze trochę późno ale lepiej późno niż wcale. Koniec z kolesiami na latawcu
~ 24-02-2012 2:30
Uważam, że sprawę dyrektora powiat powinien skierować do prokuratury by zbadała sprawę tych wysokich zarobków lekarzy! Czy ogłaszane były przez szpital konkursy lekarskie. Nie, bo mogli by przystąpić inni lekarze za mniejsze pieniądze. Taka kasa była tylko dla wybranych. Niewykluczone że zarabiali tyle by dzielić się do spółki z ...
~maria 24-02-2012 15:54
Panie Domejko - za te wszystkie lata zmagań z rozbudową ,staraniami o dofinansowania o ''przetrzymanie'' - trudnych czsów kiedy likwidowano wiele placówek - dziekuję i chwała Panu za to. A teraz pewno przyjdzie jakaś ''nowa mietła'' i kto wie jak zacznie zamiatać ? bo ostatnio nic nie dzieje sie dobrego w Polsce - dla ludzi tylko ignorancja i brak profesjonalizmu. Jak chce się psa uderzyć to zawsze się jakiś kij znajdzie - nieprawdaż? Zyczę panu powodzenia i zdrowia.
~w "Wyborczej" 25-02-2012 14:11
Ciekawe czy dr Korta - ordynator oddziału ortopedycznego też dostaje takie wysokie wynagrodzenie za swoją "świetną " pracę? Jest na jego temat artykuł we wrocławskim dodatku do "Gazety Wyborczej"- o tym jak ze zdrowego wysportowanego chłopaka zrobił kalekę.
~marian 62 25-02-2012 15:26
A może Pan Dyrektor zasługiwał na inną formę rozstania.Przecież wszyscy przypominali Jego wielkie osiągnięcia i na koniec potraktowano go bezklasowo.I tu zastanawia postawa starostwa, które z dziwnym pośpiechem pożegnało Pana Domejkę.Ciekawe komu naszykowali ciepłą posadkę.
~ 25-02-2012 19:48
Z nieoficjalnych informacji których się ostatnio i przypadkiem dzisiaj dowiedziałem na SOR`ze na fotelik nowego dyrektora mają startować między innymi dwóch znanych Świdnickich złodziei w postaci p.Chlebowskiego i Worsy!!!to dopiero sie będzie działo na latawcu jak któryś z nich się tam dostanie!!!
~Limciu 25-02-2012 23:34
Do ~ : A ty skąd się dowiedziałeś o 80 tyś miesięcznie na jednego lekarza ? Toż to wierutne bzdury! Ja tam słyszałem, że zarabiają po 200 tyś miesięcznie, czyli każdy doktor co roku wzbogacał się o 2 i pół miliona. To na prawdę sprawdzone informacje, od najprzedniejszych dziennikarzy w Świdnicy !!!
~- 26-02-2012 14:14
W swojej pracy podejmuje bardzo trudne decyzje, jestem jak mówią przełożeni wyższego szczebla - doskonały w tym co robię. Jestem wykształcony, kompetentny, obowiązkowy, sumienny, kreatywny, świetnie kierujący zespołem, wysoko ceniony przez przełożonych, lubiany przez podwładnych itd, itd. Pensja 4 500 na rękę, uważam, że jak na nasze warunki to niezła. Pizę o tym dlatego, że widzę jak ktoś stara sie ukierunkować dyskusję na ocenianie pracy Pana Domejki. Nie w tym rzecz - taka dyskusja mogłaby się toczyć gdyby chodziło o zarobki rzędu 15-20 tyś. Ale nie 70- 80 tyś, czy jak ktoś tu pisze 200 tyś miesięcznie. Tu nastąpiło wyrywanie kasy ile się da, bo inaczej tego nazwać nie można, a kwoty te są całkowitą abstrakcją dla przeciętnego obywatela naszego miasta, który zarabia 1500 zł.
~ja 27-02-2012 8:15
Jeszcze należy zwolnić Zająca, Tomską i Kijek do kompletu.......
~Limciu 27-02-2012 22:11
Do ~- : Mój wcześniejszy wpis był ironiczny, a Ty to potraktowałeś go serio. Może 200 tyś miesięcznie to za mało żeby załapać abstrakcję. Może powinienem napisać 600 tyś ? Te kwoty są równie prawdziwe jak inne podawane na tym forum. W szpitalu pracuje kilkuset lekarzy, a zarobki porównywalne z wymienionymi (nie przeze mnie) kwotami zarabiało dwóch. Każdy chciałby tyle zarabiać, ale tak to już jest z gwiazdami. Ciekawe czy odwołają prezesa TVP za kwoty jakie płaci Lisowi czy Kammelowi ? Przecież to niemoralne tyle przepłacać, podczas gdy sprzątaczki czy technicy w TVP zarabiają grosze !
~ja 27-02-2012 23:59
A co z odpowiedzialnym za wszystko Worsą? Znowu znalazł ofiarę, a sam się jak zwykle prześlizga?W cywilizowanym Państwie bu go wyrzucili, ale u nas tak nie jest. Winny znajduje ofiarę, aludek w to wierzy
~ 1-03-2012 10:34
Nie jest zle Pan Domejko juz pracuje a zgadnijcie gdzie na Latawcu jako anestezjolog więc sam z sobą podpisał umowę
~ja 2-03-2012 21:33
Ten to się umie ustawić. Już z góry to zaplanował, a niedługo zostanie ordynatorem za Piegzę.
~Piełegniarka 13-03-2012 18:43
Ja tam uważam, że wszyscy mamy takie same żałądki i nie będzie nam lekarz mówił jak należy pracować. Po połączeniu z wałbrzyskim szpitalem Sokołowskiego będziemy miały pensje 3-4 tys. a lekarze i tak przyjdą. Tyle było gadania przy zamykaniu Batotego i dziecięcego - i proszę. Państwo lekarze chodzą jak na sznurku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group