Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 510
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Defalinet – kryzys im nie straszny

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 15 grudnia 2009, 16:00
Aktualizacja: Sobota, 19 grudnia 2009, 7:46
Autor: JoKa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zaledwie 10 miesięcy minęło od wkopania pierwszej łopaty, a dziś praca idzie pełną parą. Kryzys nie zatrzymał jednej z najciekawszych inwestycji ostatnich lat w Świdnicy. Przy ulicy Towarowej w Świdnickim Parku Przemysłowym została otwarta fabryka Defalinet. To nowatorskie i jedno z najnowocześniejszych przedsięwzięć w regionie.

Jeśli miarą sukcesu miałoby być zatrudnienie, Defalinet jest raczej niewielką firmą. W tej chwili przy produkcji siatek dla rolnictwa zatrudnia zaledwie 28 osób, docelowo ma ich być 50. - Przy tak nowoczesnej technologii nie potrzebujemy tłumu pracowników - tłumaczy Lubomir Trojanowski, prezes Defalinu ze Świebodzic. To właśnie jego firma jako pierwsza w Wałbrzyskiem mogła skupić się na inwestowaniu w linię produkcyjną bez angażowania się w budowę hali.

Zakład o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych zaprojektowała, wybudowała i sfinansowała spółka-córka Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Invest Park Development powstał przy współudziale Świdnicy, Wałbrzycha i Dzierżoniowa. - Budujemy na konkretne zamówienie przedsiębiorcy i najprościej mówiąc - leasengujemy halę jak samochód - wyjaśnia prezes Jarosław Witkowski. Defalin swój nowy zakład będzie spłacał przez 10 lat. W ten sposób kolejne zakłady powstają w parkach przemysłowych w Wałbrzychu i Świebodzicach. IPD buduje także mieszkania dla pracowników specjalnych stref.

- Tylko dzięki takim firmom jak Defalin możemy pokonać kryzys - mówił podczas otwarcia prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek - Jeśli ma się wizję, umiejętność zarządzania i dobry produkt, żadne załamanie gospodarcze nie jest przeszkodą.- dodał, a biskup pomocniczy Adam Bałabuch poświęcił nową halę śmiejąc się, że Boże Błogosławieństwo nie zaszkodzi.

Jak zdradził prezes Trojanowski, Defalinet nie zamierza poprzestać na tej jednej hali. Miejsca jest dość i niewykluczone, że już w 2011 roku, dokładnie w setne urodziny Defalinu, zacznie się kolejna budowa. Plany firmy zakładają, że do 2014 roku inwestycja w Świdnicy sięgnie 54 milionów złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group