Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 528
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: "Delfinek" w Strzegomiu

Czwartek, 3 grudnia 2015, 6:40
Autor: opr.red.
Strzegom: "Delfinek" w Strzegomiu
Fot. www.strzegom.pl
Już wkrótce ponad 1100 dzieci z 9 szkół podstawowych i 630 młodzieży z czterech gimnazjów gminy Strzegom skorzysta z zajęć nauki pływania w strzegomskim "Delfinku", który będzie usytuowany przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 oraz Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu.

Stanie się to możliwe dzięki dotacjom, które gmina Strzegom otrzyma w maksymalnej wysokości ok. 2,9 mln zł, czyli 55% wartości całej inwestycji. - Dotacja z budżetu województwa dolnośląskiego wyniesie 1,25 mln zł, jako dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. "Dolnośląski Delfinek", zaś z Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymamy dofinansowanie w wysokości 1,65 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego. Planowany koszt całej inwestycji wyniesie w granicach 5,5 mln zł - informuje burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Mała kryta pływalnia "Delfinek" będzie posiadać 4-torową nieckę basenową o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m. Pływalnie będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Jak zapowiada Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego, budowa pierwszych obiektów ruszy na początku przyszłego roku. Pływalnie będą otwarte najpóźniej jesienią 2017.

"Dolnośląski Delfinek" wpisuje się w dotychczasowe działania gminy w zakresie rozbudowy bazy sportowej, promocji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród mieszkańców. Inwestycja stanowić będzie podstawę do kontynuacji działań w ramach realizowanych już w gminie programów "Multisport" czy "Umiem pływać".

Oprócz Strzegomia małe kryte pływalnie powstaną także w Lwówku Śląskim, Chocianowie, Głuszycy i Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group