Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 847
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Demokratycznie w II LO

Wtorek, 3 kwietnia 2012, 15:59
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2012, 15:28
Autor: red
Świdnica: Demokratycznie w II LO
Fot. red
Dziś odbyła się z udziałem gości debata poświęcona demokracji w szkole jak i poza nią. Wzięli w niej udział uczniowie oraz: starosta Zygmunt Worsa, przewodnicząca rady miejskiejJoana Gadzińska, prezydent Wojciech Murdzek,posłanka Anna Zalewska i Katarzyna Mrzygłocka, dyrektor szkoły Jacek Iwancz, opiekun samorządu uczniowskiego Piotr Rudownik oraz przedstawiciele samorządu i Młodzieżowej Rady Miasta.

“Szkoła marzeń – to szkoła demokracji” pod takim hasłem odbyła się debata. Pomysłodawcy walczą o to, aby wziąć udział w XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2012r. Uczniowie odważnie brali udział w dyskusji i zadawali śmiałe pytania min. o to czy zostaną połączone licea z gimnazjami, i czy będą mieli na to realny wpływ,dlaczego podczas obrad sejmowych posłowie nie szczędzą sobie gorzkich słów, co jak wytłumaczyła poseł Anna Zalewska jest generalnie winą stronniczych mediów, którzy kreują takie zachowania i tym, że są tylko ludźmi i kierują się emocjami co właśnie odróżnia człowieka od zwierząt.

Nie zabrakło również pytań o ACTA,i o to czy w szkole rzeczywiście panuje demokracja.Na koniec przytoczono wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów i jak widać różnie ta demokracja w drugim ogólniaku jest postrzegana.Na pytanie czy w szkole panuje demokracja 41% procent odpowiedziało, że tak, tyle samo, że nie a 18% wstrzymało się od głosu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group