Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1423

III-liga piłkarska: Derby dla Lechii, porażki ekip z czołówki – podsumowanie 14. kolejki

Niedziela, 23 października 2011, 14:43
Aktualizacja: 14:44
Polonia Świdnica nie wykorzystała potknięć czołowych zespołów III–ligi (swoje mecze przegrały: MKS Oława, Promień Żary, Polonia Trzebnica, Orzeł Międzyrzecz) i sami schodzili z murawy w roli pokonanych. Podopieczni Przemysława Malczyka przegrali z Lechią Dzierżoniów 0:2, przerwana została tym samym seria dziewięciu meczów bez porażki!

W spotkaniu z Lechią biało-zielony byli zespołem słabszym, przez większą część pojedynku nie mieliśmy pomysłu na sforsowanie defensywy przeciwnika i poważne zagrożenie bramki strzeżonej przez Malca. Mieliśmy oczywiście kilka szans, szczególnie w ostatnich 10 minutach, jednak brakło trochę szczęście i zimnej krwi szczególnie Miętkiewiczowi i Śmiałowskiemu. Świetne zawody po drugiej stronie boiska rozgrywał nasz golkiper Pierzga i mimo, że dwukrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki w 4. minucie po strzale Górskiego i w 68. minucie po uderzeniu Paszkowskiego, był z pewnością najjaśniejszym punktem naszego zespołu. Lechia wygrała zasłużenie 2:0 przeskakując nas w ligowej tabeli. W 14. kolejce przegrywali faworyci, wygrywając z Dzierżoniowem mogliśmy wskoczyć nawet na trzecią pozycję, w efekcie spadliśmy na ósmą to już jednak historia, trzeba myśleć o punktach w następnych pojedynkach.

Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie – MKS Oława 2:1 (0:0)
Lider rozgrywek wskutek wpadek grupy pościgowej mógł powiększyć swoją przewagę, na jego przeszkodzie stanęła jednak rozkręcająca się z każdym meczem ekipa Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie. Po bramkach Mierzwy i Celucha z karnego gospodarze prowadzili już 2:0, goście byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem autorstwa Lipińskiego.

Lechia Zielona Góra – Promień Żary 4:1 (2:0)
Zespół zielonogórski w minionym tygodniu sprawił nieco problemów biało-zielonym remisując 0:0, tym razem rozbił wicelidera drużynę Promienia Żary 4:1. Do przerwy po celnych strzałach Małeckiego i Rakocińskiego Lechia wygrywała 2:0. Po zmianie stron gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa, do siatki Promienia trafił ponownie Małecki i Kojder i było już 4:0. Przyjezdnych stać było tylko na honorowe trafienie tuż przed zakończeniem pojedynku, strzelcem gola Arkuszewski.

Polonia Trzebnica – Arka Nowa Sól 0:1 (0:0)
Bardzo duża niespodzianka w Trzebnicy. Trzeci zespół tabeli, najbliższy rywal świdniczan Polonia Trzebnica przegrała na własnym obiekcie z outsiderem rozgrywek Arką Nowa Sól 0:1. Pomimo tej wygranej nowosolanie wciąż zamykają tabelę III-ligi.

Bielawianka Bielawa – Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:1 (1:0)
Derbowe spotkanie na remis, Bielawianka Bielawa nie zdołała utrzymać prowadzenia z pierwszej części gry, kiedy to Chęciński ucieszył miejscowych kibiców strzelając bramkę w 45. minucie meczu. Po zmianie stron wyrównanie gościom dał Woźniak, trafiając w 65. minucie spotkania.

Pogoń Świebodzin – Orzeł Międzyrzecz 1:0 (0:0)
Po udanej inauguracji sezonu w ostatnim czasie Orłowi Międzyrzecz już tak dobrze się nie wiedzie. W ostatnim meczu międzyrzeczanie musieli uznać wyższość Pogoni Świebodzin. Kiedy wydawało się, że spotkanie prawdopodobnie zakończy się rezultatem bezbramkowym decydującego gola zdobył zawodnik gospodarzy Olejniczak w 86 minucie starcia.

Prochowiczanka Prochowice – Celuloza Kostrzyn nad Odrą 1:1 (0:0)
Podział punktów w Prochowicach, obie ekipy zarówno Prochowiczanka, jak i Celuloza myślą w tym sezonie jedynie o utrzymaniu się na boiskach III-ligowych, dlatego żadna z ekip nie może być usatysfakcjonowana takim zakończeniem, szczególnie ekipa z Kostrzyna, która prowadziła do 85. minuty konfrontacji, kiedy to wyrównał Wojciechowski. Pół godziny wcześniej prowadzenie przyjezdnym dał Anioł.

1. MKS----------------13 – 29 – 27:15
2. Promień------------13 – 25 – 33:22
3. Orzeł Z.Ś.---------13 – 21 – 18:15
4. Orzeł M.-----------14 – 20 – 21:18
5. Lechia Z.G.--------13 – 20 – 16:10
6. Polonia T.----------13 – 20 – 13:12
7. Lechia D.-----------13 – 20 – 18:15
8. Polonia Ś.----------13 – 20 – 17:17