Czytających: 1711

Dzierżoniów: Derby dla Żagwii Dzierżoniów, ŚKPR znów przegrywa

Niedziela, 10 października 2010, 3:24
Aktualizacja: 3:25
Szczypiorniści ŚKPR–u zapisali na swoim koncie już drugą porażkę w tegorocznych rozgrywkach. Tym razem ulegli w Dzierżoniowie tamtejszej Żagwii 24:28. Świdniczanie przegrali wygrany mecz powalając w drugiej odsłonie swoją nieporadnością wszystkich kibiców na kolana.

Pierwsza połowa była pokazem szczypiorniaka drużyny, która ma w końcu w tym sezonie aspiracje mistrzowskie. Podopieczni Krzysztofa Mistaka dobrze bronili, atak działał bez zarzutów i na przerwę schodziliśmy prowadząc 16:11.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, którzy rzucili kilka bramek zmniejszając straty w 40 min. do wyniku 18:21. Od tego momentu zaczęła się świdnicka katastrofa, w ciągu kolejnych 20 min. trafiliśmy do bramki rywali zaledwie trzy razy. W ciągu całej drugiej odsłony popełniliśmy 26 strat i ostatecznie przegraliśmy 24:28.

Patrząc szczerze na liczbę straconych piłek, to chyba grzechem by było, gdybyśmy spotkanie rozstrzygnęli na własną korzyść. Spotkanie w Dzierżoniowie nie zostało wygrane przez gospodarzy, tylko przegrane na nasze własne życzenie. ŚKPR w tym sezonie miał walczyć o awans, cały czas może jeszcze tego dokonać, ale dziś chyba lepiej nie wybiegać tak daleko w przyszłość, tylko skupić się najpierw na następnym spotkaniu.