Czytających: 1689

klasa okręgowa: Derby dla Zjednoczonych, pełna pula Gromu

Niedziela, 23 września 2012, 0:47
Aktualizacja: 0:49
W minioną sobotę rozegrano dwa z siedmiu pojedynków 7. kolejki wałbrzyskiej klasy okręgowej. W derbach powiatu Zjednoczeni Żarów pokonali 2:1 Victorię Świebodzice, a Grom Witków uporał się z Iskrą Jaszkowa Dolna zwyciężając 3:0.

Spotkanie w Świebodzicach zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od 5. minuty prowadzili 1:0 po trafieniu Stomy. W pierwszych 45 minutach świebodziczanie mieli jeszcze kilka szans do podwyższenie prowadzenia, ale brakowało precyzji. Co nie udało się miejscowym, wyszło Zjednoczonym w drugiej części gry. Goście zaczęli przejmować inicjatywę i ostatecznie za sprawą Wawrzyniaka i Goździejewskiego dopisali do swojego dorobku 3 punkty wygrywając 2:1.

Victoria Świebodzice – Zjednoczeni Żarów 1:2 (1:0)

Victoria: Osóbka, Meges, Pluta, Sukiennik, Weber, Błaszczak, Borgoń, Martynoga, Szklarz (70' Szczepański) Dolecki (55' Bielawski), Stoma

Zjednoczeni: Hruszowiec, Drąg, Okarma (45' Klimaszewski), Skrypak (45' Chłopek), Wojnowski, Wawrzyniak, Goździejewski, Uszczyk (60' Ciupiński), Zyl (55' Dopieralski), Korbecki (70’ Jernutowski), Felich (84' Kołodziej)

Po fatalnym początku sezonu, drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Gromu Witków, którzy po wygranej 4:2 ze Zjednoczonymi Ścinawka Średnia, w sobotę ograli 3:0 dotychczasowego wicelidera Iskrę Jaszkowa Dolna. Dwie bramki zdobył Przemysław Kloc, jedno trafienie było udziałem Szymona Kloca.

Grom Witków – Iskra Jaszkowa Dolna 3:0 (2:0)

Grom: Wiśniowski, Solarz, Żołnierek, Piech, A. Kujawa (65' Prymula), Salamon, Oracz, Koluśniewski, Sz. Kloc (60' M. Cegielski), A. Kloc (83' Skolimowski), P. Kloc