Czytających: 1883

klasa okręgowa: Derby okręgówki dla „Stalówki”

Poniedziałek, 1 listopada 2010, 12:54
Aktualizacja: 12:57
Stal Świdnica pokonała na wyjeździe ekipę Victorii Świebodzice 3:2 w hicie kolejki 12. serii spotkań piłkarskiej klasy okręgowej. To pierwsza porażka świebodziczan na własnym obiekcie od 8 listopada 2008 roku.

Pierwsza połowa nie zapowiadała zwycięstwa Stali, Victoria grała dobrze i po bramkach Karczmarza i Borkowskiego na przerwę schodziła prowadząc 2:0. Po zmianie stron zaczął się dramat miejscowych, gospodarze w niczym nie przypominali drużyny, którą kibice mogli podziwiać w pierwszej odsłonie. Na efekt nie trzeba było długo czekać, świdniczanie zepchnęli Victorię do głębokiej defensywy zdobywając w 53 min. pierwszą bramkę autorstwa Młocka. Do wyrównania doprowadził w 70 min. Woźny, a podopiecznych Jarosława Krzyżanowskiego dobił jeszcze Kopernicki zdobywając rozstrzygające trafienie.

AKS Strzegom rozbił na wyjeździe Zjednoczonych Ścinawka Średnia 5:1. Bramki dla zwycięzców zdobywali: Postrożny (2), Kozioł (2) oraz Buryło. Strzegomianie wkutek wpadki Zjednoczonych Żarów, którzy ulegli 0:1 Iskrze Jaszkowa Dolna oderwali się od peletonu mając dwa punkty więcej od drugiej w tabeli Stali Świdnica. Tylko i aż remis 2:2 przywieźli ze Stronia Śląskiego piłkarze Gromu Witków. Po bramkach Cegielskiego i Prymuli gości prowadzili 2:1, miejscowy Kryształ zdobył jednak bramkę wyrównującą w 85 min. spotkania.

Poniżej komplet wyników i aktualna tabela okręgówki:

12. kolejka (30-31.10): Biały Orzeł Mieroszów – Unia Złoty Stok 1:0, Nysa Kłodzko – Podzamcze Wałbrzych 0:1, Victoria Świebodzice – Stal Świdnica 2:3, Zjednoczeni Ścinawka Średnia – AKS Strzegom 1:5, Kryształ Stronie Śląskie – Grom Witków 2:2, Włókniarz Kudowa Zdrój – Sparta Ziębice 1:2, Zjednoczeni Żarów – Iskra Jaszkowa Dolna 0:1, Pogoń Pieszyce – Górnik Boguszów-Gorce 1:0

1. AKS – 12 – 28 – 36:17
2. Stal – 12 – 26 – 32:19
3. Zjednoczeni Ż. – 12 – 25 – 25:10
4. Victoria – 12 – 21 – 31:21
5. Iskra – 12 – 18 – 17:18
6. Grom – 12 – 17 – 26:16
7. Kryształ – 12 – 17 – 19:21
8. Biały Orzeł – 12 – 16 – 17:24