Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Deszcz w zabawie nam nie przeszkadza

Poniedziałek, 25 września 2017, 9:45
Aktualizacja: Sobota, 30 września 2017, 14:26
Autor: red
Świebodzice: Deszcz w zabawie nam nie przeszkadza
Fot. UM Świebodzice
Najpierw kropiło, potem padało, w końcu lało. Ale nawet deszcz nie jest w stanie przeszkodzić w tak dobrej zabawie, jaka co roku odbywa się w ramach Święta Ziemniaka w Świebodzicach.

Mimo niesprzyjającej pogody festyn się odbył i to aż w czterech lokalizacjach. Większość wydarzeń przeniesiono do szkolnych budynków.

Tegoroczne Święto Ziemniaka miało akcent czeski – za sprawą wizyty grupy młodzieży z czeskiego miasta partnerskiego Jilemnice. Goście bawili się na festynie przy Szkole Podstawowej nr 2, gdzie odbyło się oficjalne – jeszcze plenerowe – rozpoczęcie zabawy.
Na scenie pojawili się m. in. gospodarz imprezy, czyli Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Wiceprzewodniczący RM Jan Klepiec, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach Elżbieta Krzan, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Teresa Walczak-Jusiel, Alicja Mokrzyńska dyrektor Przedszkola nr 2 i wiele innych osób, zaangażowanych w przygotowanie tego wyjątkowego festynu.
- Kochani, pogoda nam nie sprzyja, ale i tak będziemy się świetnie bawić, życzę Wam dobrego humoru i korzystania ze wszystkich przygotowanych atrakcji – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Festyn odbył się w czterech miejscach: przy Szkole Podstawowej nr 2,3,4 oraz przy Szkole Podstawowej Integracyjnej w Cierniach. W każdym z tych miejsc organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, np. w Cierniach można było zbadać sobie bezpłatnie ciśnienie i poziom cukru lub cholesterolu – u przemiłych pań z Caritas Diecezji Świdnickiej pod przewodnictwem radnej powiatowej Violetty Chorąży. Była tu także loteria fantowa, dmuchańce i zabawy. Niespodzianką była specjalnie na tę okazję napisana piosenka w wykonaniu grona pedagogicznego.

W Dwójce i Trójce na rozlicznych stoiskach można było zakupić przepyszne, domowe ciasta i coś na ząb, maluszki z przedszkoli prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne, były quizy, loterie itp.

W Czwórce sporą atrakcją była kuchnia polowa, serwująca pyszne ziemniaczki. W sali gimnastycznej rozłożyły się dmuchańce dla najmłodszych, było też malowanie buzi i energetyczna zumba.

Zatem, mimo niesprzyjającej aury, wszyscy uczestnicy Święta Ziemniaka bawili się doskonale. Bo jest to jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny festyn dla małych i dużych.

Organizatorami Święta Ziemniaka byli: Urząd Miejski w Świebodzicach, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach, Parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Publiczne Przedszkole nr 2, Publiczne Przedszkole nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group