Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dla nich Paweł jest bohaterem

Wtorek, 6 września 2016, 7:34
Autor: red
Świebodzice: Dla nich Paweł jest bohaterem
Fot. UM Świebodzice
Przebiegł prawie 380 km, by zachęcić do wpłacania pieniędzy na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci.

I cel osiągnął – dobiegł do mety, a jego wspaniały wyczyn przyniósł chłopcom z DPS konkretną pomoc finansową.

W piątek, 2 września, w DPS odbyła się uroczystość podsumowania całej akcji. Bieg charytatywny Pawła Białka miał miejsce w lipcu, ale ciągle przez cały sierpień spływały pieniądze na konto Stowarzyszenia Opiekuńczo-Charytatywnego im. Bł. Marii Teresy Gerhandirger. Ostatecznie kwota przekroczyła 6.000 zł.
- Bardzo wszystkim dziękuję, przede wszystkim Pawłowi, bo bez niego to wszystko by się nie wydarzyło, ale także Burmistrzowi Miasta Bogdanowi Kożuchowiczowi, który objął akcję honorowym patronatem – mówiła Elżbieta Horodecka, prezes stowarzyszenia.

W spotkaniu wziął udział także burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
- Jeszcze raz serdecznie gratuluję panu Pawłowi i cieszę się, że akcja przyniosła wymierne efekty – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Ale najwięcej spontanicznej radości i wdzięczności okazali Pawłowi chłopcy z DPS. Przygotowali wspaniałą inscenizację, przedstawiającą bieg: była mapa z miejscowościami, które odwiedził, wzbudzone morze i oczywiście sam biegacz – odegrany fantastycznie przez Kazimierza. Z rąk siostry dyrektor DPS Jowity Styś Paweł otrzymał medal, dyplom i symboliczną statuetkę.

Na koniec Paweł wręczył prezes stowarzyszenia, Elżbiecie Horodeckiej, symboliczny czek na kwotę 6 142,60 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację kolejnych projektów, związanych z rehabilitacją i edukacją podopiecznych.DPS ma pod swoją opieką ponad 60 chłopców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group