Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dla nikogo nie zabrakło miejsca

Wiadomości: Żarów
Wtorek, 31 grudnia 2013, 9:44
Aktualizacja: 9:45
Autor: red.
Fot. UM Żarów
Samotni, ubodzy i wszyscy ci, którzy korzystają ze wsparcia żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w niedzielę, 22 grudnia spotkali się przy wigilijnym stole. Świąteczną wieczerzę poprzedziło przełamanie się opłatkiem i czytanie Pisma Świętego.

- Corocznie mieszkańcy przychodzą tutaj, na żarowską plebanię, by spotkać prawdziwego przyjaciela w drugim człowieku, znaleźć przyjaciela w małym Jezusie. A co najważniejsze, nikt tego dnia nie czuje się samotny - mówi Anita Denes-Ziemkiewicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, który po raz kolejny już był współorganizatorem wigilii dla samotnych mieszkańców gminy Żarów.

Wigilijną kolację udało się zorganizować dzięki wsparciu życzliwych osób: ks. dziekana Piotra Ważydrąga, burmistrza Leszka Michalaka, pań z Odnowy w Duchu Świętym, Teresy Smereki, Marii Głodo, Natalii Wolskiej, Marty Plizgi, Karoliny Paterak, Danuty Kwiatkowskiej, Stanisława Wójciuka, Kazimierza Kozłowskiego oraz mieszkanek, które upiekły ciasta. - Wszystkim zaangażowanym, których nie sposób wymienić z imienia i nazwiska z całego serca za wszystko dziękuję - dopowiada kierownik Anita Denes-Ziemkiewicz.

Tegoroczną niespodzianką dla uczestników świątecznego spotkania na żarowskiej plebanii były bombki wykonane przez dzieci z terenu gminy Żarów. Świąteczne podarunki zostały wręczone przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Dla wszystkich zgromadzonych mieszkańców wystąpili tego dnia również przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie w tradycyjnych świątecznych jasełkach.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group