Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Długi weekend na drogach Dolnego Śląska

Piątek, 20 czerwca 2014, 12:19
Aktualizacja: 12:20
Autor: red.
W związku z trwającym kolejnym w tym roku długim weekendem, na dolnośląskich drogach występuje wzmożony ruchu pojazdów. Oznacza to m.in. możliwość zaistnienia sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców. Do najczęstszych tego typu zachowań należy zaliczyć: przekraczanie dozwolonych prędkości, często niedostosowanych do warunków panujących na drodze, kierowanie pojazdami po alkoholu, lekceważenie znaków i sygnałów drogowych oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają policjanci ruchu drogowego i prewencji.

Wiele wskazuje na to, że w ten zapowiadający się bardzo słonecznie długi weekend sporo osób zdecyduje się na jedno lub kilkudniowe wyjazdy z miejsc zamieszkania. Już wczoraj od godzin popołudniowych można było zaobserwować wzmożony ruch pojazdów na drogach naszego województwa. Dlatego też w dniach od 18 do 22 czerwca 2014 roku dolnośląscy policjanci realizują wzmożone działania kontrolne. Celem nadrzędnym prowadzonej akcji jest zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpieczeństwa podczas podróży - tak by wszystkie osoby dotarły do miejsc docelowych, a następnie bezpiecznie wróciły do domu.

Funkcjonariusze podczas działań zwracają szczególną uwagę m.in. na:
• trzeźwości kierujących pojazdami,
• prędkość, z jaka poruszają się po drogach,
• bezpieczne wykonywanie manewrów przez kierowców, w tym głównie wyprzedzania,
• stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
• stan techniczny pojazdów,
• przestrzeganie przepisów ruchu i zasad bezpieczeństwa przez niechronionych jego uczestników,
• zachowania zgodne z przepisami kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na drogach Dolnego Śląska patrole ruchu drogowego znajdują się w miejscach najbardziej niebezpiecznych, ustawione są pojedynczo lub kaskadowo. Policjanci pełnią służbę w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych, wykorzystując podczas działań urządzenia do pomiaru prędkość oraz trzeźwości. Funkcjonariusze zabezpieczą też w czwartek ruch uliczny w rejonach, gdzie odbywają się uroczystości związane ze świętem Bożego Ciała. Kierowcy powinni być również przygotowani w tym dniu na zmiany organizacji ruchu, wynikające z faktu organizacji procesji i stosować się do znaków oraz poleceń funkcjonariuszy.

Dolnośląscy policjanci apelują do kierujących samochodami, a także motocyklistów o rozsądek i wyobraźnię oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa podczas podróży. Kierowcy jednośladów powinni też pamiętać o tym, że ich maszyny nie mają poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa. Kask i odzież ochronna nie zawsze zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy kierowali się rozumem, a nie chęcią przeżycia przygody za wszelka cenę – ponieważ ta cena może być bardzo wysoka.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group