Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Dni Dobromierza pełne atrakcji

Środa, 7 września 2016, 18:17
Autor: red
Dobromierz: Dni Dobromierza pełne atrakcji
Fot. UG Dobromierz
Miniony weekend w Dobromierzu należy zaliczyć do bardzo udanych z racji dwudniowego święta tej miejscowości.

Organizatorzy Dni Dobromierza przygotowali mnóstwo atrakcji i niespodzianek, które czekały na wszystkich mieszkańców i gości z sąsiednich miejscowości.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem muzyki folklorystycznej, wykonywanej przez utalentowane rodziny w ramach XXV edycji Międzynarodowych Spotkań Muzykujących Rodzin. Główny cel spotkania, a mianowicie promocja rodzinnego muzykowania, stworzenie możliwości szerszej prezentacji różnorodnych kultur, poprzez koncerty i warsztaty, w których udział bierze i integruje się społeczność lokalna, z pewnością został osiągnięty. Swoje umiejętności artystyczne najpierw w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, a następnie w dobromierskim parku, zaprezentowały następujące zespoły: Bugajscy z Kęt, Siostry Sadowskie z Makówki, Heiderowie z Ebersbach, Familiada z Rozwienicy, Węgorzowianie z Węgorzewa, Dobromierzanie, Czerwone Róże.

W sobotę, 3 września wspólne biesiadowanie rozpoczęło się również od występów folklorystycznych naszych gminnych zespołów: Dobromierzan i Czerwonych Róż. Następnie zorganizowano szereg zabaw i konkursów dla dzieci, a także mini dyskotekę. Gwiazdą wieczoru była uczestniczka programu telewizyjnego THE VOICE OF POLAND - ASTEYA. Ostatnim punktem imprezy była zabawa przy muzyce na żywo.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Dobromierz wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji, Parafia pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu, Stowarzyszenie Polest oraz radni, sołtys i rada sołecka Dobromierza.

Obszerna fotorelacja z Dni Dobromierza na stronie: www.dobromierz.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group