Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dni Świdnicy 2016

Sobota, 28 maja 2016, 7:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 maja 2016, 15:00
Autor: opr. red.
Świdnica: Dni Świdnicy 2016
Fot. organizatorzy
Wielkimi krokami zbliżają się Dni Świdnicy.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w przygotowanych wydarzeniach. Podobnie jak rok temu impreza odbędzie się w dwóch lokalizacjach: na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w Rynku. Oprócz Świdnickiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego w organizację obchodów dni miasta włączą się m.in. Młodzieżowy Dom Kultury, Szkoła Muzyczna, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, TKKF Licznikowiec 2009, Nadleśnictwo Świdnica, Stawy Milickie, Miejska Biblioteka Publiczna, Świdnicki Klub Kultury i Tradycji Łowieckiej Hubertus.

Rozpoczynamy, 3 czerwca o godz. 10.00 w Rynku, skąd wyruszy „Gryfiada” organizowana od kilku lat przez Młodzieżowy Dom Kultury. Następnie zaprezentują się świdnickie zespoły taneczne i muzyczne. Wieczorem zapraszamy na koncerty na teren ŚOSiR.
4 czerwca kolejna odsłona imprez w Rynku. Tym razem w imieniu Nadleśnictwa i Stawów Milickich zapraszamy na Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego. Przygotowanych zostanie wiele stoisk edukacyjnych, degustacje, prezentacje nadleśnictw. Wszystko uświetnią występy świdnickich grup tanecznych i wokalnych. Wieczorem odbędą się kolejne koncerty na terenie ŚOSIR-u.

5 czerwca w Rynku jak co miesiąc odbędzie się Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości. A po południu zapraszamy na kolejne koncerty i finał Dni Świdnicy uświetniony pokazem fajerwerków.

Część koncertowa w tym roku zostanie zrealizowana pod hasłem „Letnia Scena Eski – Dni Świdnicy”, głównym patronem medialnym jest stacja radiowa Eska wspierana przez Radio Vox i SuperExpress . W piątek, 3 czerwca zagra zespół Video, w sobotę zobaczymy na scenie Najlepszy Przekaz w Mieście oraz Comę. Program niedzielny uległ zmianie - 5 czerwca zamiast Dody wystąpi Dawid Kwiatkowski. Zmiana ta podyktowana jest problemami technicznymi niezależnymi od organizatorów. Jak zapewnia Rafał Bogacz – menadżer Dody - Wokalistka z wielką radością przyjedzie do Świdnicy i zagra koncert, ale w innym terminie.

Przez cały czas trwania obchodów Dni Świdnicy na uczestników czekać będą stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko.

Szczegóły na plakatach i na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group