Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Dobra energia sali przyrody w Mokrzeszowie

Sobota, 21 września 2013, 9:42
Autor: red.
Mokrzeszów: Dobra energia sali przyrody w Mokrzeszowie
Fot. użyczone
Nowoczesna sala przyrody, wyremontowana i wyposażona ze środków firmy Tauron Ekoenergia przywitała gości i uczniów przybyłych w piątek do Mokrzeszowa.

Determinacja i zaangażowanie uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie w sprawy ochrony przyrody i ekologię zostały wreszcie docenione. W wyjątkowej, trzeciej edycji konkursu „Sala Przyrody TAURON Ekoenergia" szkoła pozyskała 40 tys. zł i dziś może poszczycić się piękną i nowoczesną klasą. W akcji, która przebiegała pod hasłem: „Zielone światło dla EkoSzkół” brano pod uwagę szkoły, które dwukrotnie startowały w konkursie i szkoły, które na co dzień wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem w działalność na rzecz środowiska naturalnego.

Dzięki tym staraniom na ścianach nowej pracowni rozpościera się układ słoneczny, z sufitu kłębią się chmury, szafy wypełniają przybory dydaktyczne, a na ławkach stoją mikroskopy i laptop. Nikt też nie boi się wezwania do tablicy, bo praca na takiej- interaktywnej tablicy to sama przyjemność. Przekonali się o tym również zaproszeni goście, którzy wpisali na niej życzenia i gratulacje:

- Ryszard Turek - Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Techniczny TAURON Ekoenergia spółka z o.o w Jeleniej Górze
- Teresa Mazurek - Wójt Gminy Świdnica
- Regina Adamska - Przewodnicząca Rady Gminy Świdnica
- Zbigniew Karnowski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki
- Mieczysława Dubiel - Sołtys Mokrzeszowa
- Irena Strojek - Przewodnicząca Rady Sołeckiej

Uroczystość dopełniło przedstawienie, w którym poruszono temat odnawialnych źródeł energii, przecięcie wstęgi, a także wystąpienie gości oraz dyrektor szkoły w Mokrzeszowie - Małgorzaty Urbanek, którzy zgodnie podkreślili potrzebę rozwoju technicznego w szkołach, życząc aby szóstki zdobywane w tak nowoczesnej sali udało się przekuć w pozytywną energię.

Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie to trzecia gminna placówka oświatowa, która wzbogaciła się o nowoczesną salę przyrody. Od ponad 2 lat sala przyrody funkcjonuje w Szkole Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym, a od roku w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group