Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 622
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Dobre wieści na ten rok

Środa, 26 lutego 2014, 11:14
Aktualizacja: 14:15
Autor: red.
Strzegom: Dobre wieści na ten rok
Fot. użyczone
Słowo – dziękuję kierujemy do zarządcy dróg wojewódzkich, które przebiegają przez teren gminy Strzegom. Rok 2013 był najlepszym rokiem od wielu lat, w którym dokonano wielu generalnych remontów dróg zarządzanych przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu.

W ubiegłym roku wykonano remont odcinka drogi nr 345 od skrzyżowania z drogą krajową nr 5 (kierunek Jaroszów) do Bartoszówka oraz odcinka drogi nr 374 od skrzyżowania z drogą krajową nr 5 (rondo) do skrzyżowania ul. Świdnickiej z ul. Kasztelańską w Strzegomiu. Wykonano również remont odcinka drogi nr 374 od skrzyżowania z drogą nr 382 (kierunek Świdnica) do granicy gminy Strzegom w kierunku Świebodzic. Wyżej wymieniony remont obejmował wymianę nawierzchni jezdni oraz chodników we wsi Grochotów. Wszystkie te drogi zmieniły swój wygląd, a nawierzchnie są znacznie bezpieczniejsze. Dziś już wielu z nas nie pamięta, jak wyglądała droga wjazdowa do Strzegomia czy droga do Bartoszówka, ale cieszy nas ich aktualny stan.

Drugim ważnym zadaniem realizowanym przy drogach wojewódzkich jest remont chodników przy drodze 374 przebiegającej przez nasze miasto. Gmina wyremontowała chodniki od wjazdu od strony Jawora do świateł na skrzyżowaniu ul. Legnickiej z Al. Wojska Polskiego. W roku 2013 w drugim przetargu wyłoniono wykonawcę chodnika od świateł na skrzyżowaniu ul. Legnickiej z Al. Wojska Polskiego do ul. Św. Anny po stronie, gdzie znajduje się Komisariat Policji. Zadanie to realizowane jest wspólnie z DSDiK, która finansuje połowę kosztów zadania tj. 175 660,13 zł. Planowany termin zakończenia zadania - 20 maja 2014 r. Otrzymaliśmy także potwierdzenie, że gmina Strzegom została zakwalifikowana do kolejnego programu realizacji zadań drogowych z udziałem 50% środków finansowych DSDiK oraz 50% gminy Strzegom – informuje burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. - W ramach tego zadania będzie realizowany chodnik przy Al. Wojska Polskiego po stronie prawej (kierunek Świdnica - Jawor) na odcinku od wiaduktu kolejowego do świateł oraz odcinek chodnika po stronie lewej od wiaduktu do ul. Św. Anny. Chodniki w obu zadaniach będą ułożone z kostki i płyt granitowych. Zarządca drogi poinformował także gminę, że będzie remontował kolejny odcinek drogi 374 przebiegającej przez Strzegom. O zakresie tych prac powiadomimy niebawem. Dziękujemy za to co już zostało zrobione i prosimy o jeszcze – dodaje burmistrz Strzegomia.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group