Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 796
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dobry klimat dla inwestycji w Świdnicy

Piątek, 3 kwietnia 2015, 7:35
Aktualizacja: 17:36
Autor: red.
Przed przedsiębiorcami z województwa dolnośląskiego pojawiły się kolejne możliwości rozwoju swoich firm, a dla osób dopiero wchodzących na rynek pracy, narzędzia pozwalające rozpocząć nową działalność gospodarczą. Podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej z myślą o świdnickich przedsiębiorcach, prezes Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych Konrad Jabłoński oraz Zastępca Prezydenta Miasta Szymon Chojnowski poinformowali zebranych o rozpoczęciu VII rundy wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach inicjatywy JEREMIE.

Jest to inicjatywa finansowego wspierania rozwoju, potencjału i konkurencyjności małych przedsiębiorstw (w tym także nowo powstających i jednoosobowych), decyzją Samorządu Województwa, wdrażana na Dolnym Śląsku od 2010 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

W spotkaniu uczestniczyły także władze samorządów, które od lat wspierających SSIG w działaniach na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz oraz wicestarosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa.

- 5 lat działalności Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych w zakresie pozyskiwania środków w ramach Inicjatywy JEREMIE, 15 milionów uzyskanego wsparcia. Są to liczby, za którymi stoją liczne miejsca pracy oraz przedsiębiorcy, którzy dzięki tym środkom mogli otworzyć własną działalność gospodarczą. Za tą pracę należą się słowa uznania i podziękowania kierowane do pracowników Stowarzyszenia, na czele z jego Prezesem Panem Konradem Jabłońskim – mówił Grzegorz Grzegorzewicz, burmistrz Jaworzyny Śląskiej.
Jednym z wielu świdnickich przedsiębiorców, który zdecydował się skorzystać z pomocy SSIG jest Pan Tomasz Dyduch, właściciel siłowni „Na sportowo” specjalizującej się w treningu w niewielkich grupach pod okiem instruktora, w której zorganizowano wspomnianą konferencje.
- Od momentu kiedy w stowarzyszeniu zarządza Pan Konrad Jabłoński ono tylko kwitnie i przyciąga co raz więcej środków na rozwój dla przedsiębiorców, szczególnie tych młodych, co widać od tych 8 lat jest priorytetem w jego działaniach - mówił wicestarosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także inni młodzi przedsiębiorcy, którzy dzięki pomocy ze strony SSIG mogli rozpocząć własną działalność gospodarczą na terenie Świdnicy. Firmę „Łukowa-Beauty” Gabinet Kosmetyki i Pedicure Spa reprezentowała jej założycielka Pani Katarzyna Pilarz – Nicińska, obecni byli też twórcy marki kosmetyków naturalnych „Resibo” - Piotr Betlej wraz z małżonką Eweliną.
- Z jednej strony to niezwykle ważne dla miasta aby młodzi, energiczni ludzie z pomysłami na własny biznes mogli je realizować w przyjaznych warunkach. Podobnie jak już istniejące na rynku firmy, które dzięki narzędziom finansowym oferowanym przez SSIG mogą rozwijać swoją działalność i stwarzać nowe miejsca pracy dla mieszkańców Świdnicy – mówił w trakcie konferencji prasowej Zastępca Prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski.

Poinformował także zebranych gości o rozpoczęciu kolejnej edycji nagród gospodarczych „Świdnickich Gryfów”.
- Chciałbym serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w tegorocznej, jedenastej edycji „Świdnickich Gryfów” - nagrody gospodarczej przyznawanej firmom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Świdnicy. Jestem przekonany, że zechcecie Państwo podzielić się z mieszkańcami Świdnicy swoimi dotychczasowymi osiągnięciami i złożycie aplikację w wybranej przez Państwa kategorii. Dlatego zachęcam do udziału w tym wydarzeniu – dodał Zastępca Prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski.

W tym roku nagroda zostanie przyznana w 6 kategoriach:
1. "Sudecki produkt regionalny",
2. "Dynamiczny rozwój firmy”,
3. "Innowacyjność",
4. "Firma społecznej odpowiedzialności biznesu",
5. „Najlepszy debiut gospodarczy",
6. „Gryf bez barier” .

Miasto Świdnica zamierza promować na wybranych imprezach miejskich oraz na miejskim portalu internetowym laureatów nagród Świdnickiego Gryfa. Termin składania ankiet do 15 maja 2015r. listownie na adres Urzędu Miejskiego w Świdnicy lub mailowo: swidnickigryf@um.swidnica.pl

Informacje na temat konkursu, regulamin, ankietę zgłoszeniową znajdą Państwo na stronie www.swidnickigryf.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group