Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Doceniono emocje Świdniczan

Niedziela, 31 stycznia 2016, 16:25
Autor: opr.red.
Świdnica: Doceniono emocje Świdniczan
Fot. użyczone
Podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy zostali wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie „Emocje w słowach i obrazach”.

16 stycznia 2016 r. w Młodzieżowym Domy Kultury w Krakowie, który był organizatorem wydarzenia, odbyły się dwa finały w ramach głównego projektu:„Ogólnopolski Konkurs Literacki PIÓREM MALOWANE” oraz „Ogólnopolski Konkurs Plastyczny EMOCJE”. Łącznie do oceny jury wpłynęło kilkaset prac. Pracownię plastyczną z MDK w Świdnicy reprezentowało osiem osób, prace literackie przesłało natomiast 3 uczestników zajęć teatralnych Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.
Zarówno talenty plastyczne jak i pisarskie zostały docenione przez komisję konkursową.

W „Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Emocje” wyróżnienie otrzymała 12-letnia Julia Michalska za swoją pracę farbami akrylowymi „Pożegnanie”.

- Tematem były emocje i ta praca naprawdę jest smutna. Autorka przedstawiła na niej siebie i swojego odchodzącego psa – wyjaśnia Joanna Waksmundzka, nauczyciel Pracowni Plastycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy.

Do Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Piórem Malowane" z MDK w Świdnicy z rekomendacją Joanny Chojnowskiej, nauczyciela Pracowni Teatralnych, zgłoszone zostały 3 teksty. Dwa utwory napisane zostały prozą, były to: „Waniliowe krówki" Indii Bogusławskiej, uczestniczki grupy teatralnej „Pauza" oraz „Kamień" Michała Konarskiego z grupy teatralnej „Cedeen". Do Krakowa wysłany został także wiersz pt. „Niepokój w spokoju" Julii Wabik, uczestniczki grupy teatralnej" Pauza".

Juy wyróżniło pracę Indii Bogusławskiej oraz Michała Konarskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group