Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 584
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Docieplą szkoły i przedszkola

Czwartek, 29 grudnia 2016, 7:28
Autor: red
Strzegom: Docieplą szkoły i przedszkola
Fot. UM Strzegom
Już niebawem docieplonych zostanie sześć placówek oświatowych w gminie Strzegom.

Wniosek o dofinansowanie "Termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Gminie Strzegom" znalazł się na ósmym miejscu (wśród 28 złożonych). 7 grudnia br. Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej ogłosiła wyniki naboru. Prace rozpoczną się w przyszłym roku i zakończą 31.05.2018 r. Koszt inwestycji to 5,09 mln zł, z czego dotacja to ok. 3,36 mln zł.

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych w następujących placówkach edukacyjnych na terenie gminy Strzegom: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczne Przedszkole nr 2, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, budynek szkolno-przedszkolny w Jaroszowie i Publiczne Przedszkole w Stanowicach.

W ramach projektu ocieplone zostaną ściany zewnętrzne, stropodachy, wymienione zostaną okna i drzwi, powstaną nowe instalacje grzewcze albo modernizacji i regulacji ulegną istniejące. W Jaroszowie zostanie zamontowany ekologiczny kocioł CO spalający biomasę, a w Stanowicach - pompa ciepła.

Realizacja projektu rozwiąże kompleksowo problem niskiej efektywności energetycznej budynków oświatowych w gminie. - Widzimy korzyści, jakie przyniosła termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie oraz sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4. W budynkach jest ciepło, a pogoda nie zaburza organizacji zajęć, tak jak bywało to dawniej, kiedy z powodu chłodu trzeba było odwoływać zajęcia wf-u i dogrzewać sale lekcyjne elektrycznymi grzejnikami - mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Na realizacji projektów skorzystają wszyscy. Uczniowie będą mieli zapewnione odpowiednie warunki nauki, gmina zaoszczędzi cześć środków przeznaczonych na ogrzewanie szkół i przedszkoli, a dodatkowo znacznie poprawi się estetyka obiektów poddanych termomodernizacji - dzięki nowym elewacjom. Poprawi się jakość powietrza, dzięki mniejszemu zużyciu paliw kopalnych do ogrzewania szkół.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group